Dünya Manşet

Irak’ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esad Hava Üssü’ne İHA saldırısı

İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ABD’nin Suriye ve Irak’taki üslerine yönelik saldırılar giderek artıyor. Bugün de Irak’ın batısında yer alan Ayn el-Esad Hava Üssü’ne 2 İHA ile saldırı..

Irak’ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esad Hava Üssü’ne İHA saldırısı

İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ABD’nin Suriye ve Irak’taki üslerine yönelik saldırılar giderek artıyor. Bugün de Irak’ın batısında yer alan Ayn el-Esad Hava Üssü’ne 2 İHA ile saldırı gerçekleştirilirken, saldırı sonucu bir İHA düşürüldü, diğer İHA ise ABD üssünün yakınlarına düştü.

Irak’ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esad Hava Üssü’ne İHA saldırısı

Irak’ın batısında yer alan Ayn el-Esad Hava Üssü’ne 2 insansız hava aracı (İHA) ile saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda bir İHA düşürülürken, diğer İHA ise üssün yakınlarına düştü.

ABD GÜÇLERİNE SALDIRILAR GİDEREK ARTIYOR

İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ABD’nin Suriye ve Irak’taki güçlerine saldırılar giderek artıyor.

SALDIRI 2 İHA İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Irak’ın batısında yer alan Anbar kentinde ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el-Esed Hava Üssü, İHA ile hedef alındı. Iraklı güvenlik kaynaklarına göre üsse 2 İHA ile saldırı gerçekleştirildi.

HAVA SAVUNMA SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ

İHA’lardan birinin hava savunma sistemi tarafından düşürüldüğü, diğerinin ise üssün yakınlarına düştüğü belirtildi.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL