Dünya Manşet

İsrail ordusu ‘ Bir sonraki tur’ diyerek duyurdu! Yeni vahşete hazırlanıyorlar

Siyonist İsrail, 4 günlük ateşkes sonrası yine katliama hazırlanıyor. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi kan donduran açıklamalarda bulundu. Halevi ateşkesi bir sonraki vahşete hazırlanmak için kullandıklarını itiraf etti. İsrail ordusu..

İsrail ordusu ‘ Bir sonraki tur’ diyerek duyurdu! Yeni vahşete hazırlanıyorlar

Siyonist İsrail, 4 günlük ateşkes sonrası yine katliama hazırlanıyor. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi kan donduran açıklamalarda bulundu. Halevi ateşkesi bir sonraki vahşete hazırlanmak için kullandıklarını itiraf etti.

İsrail ordusu ‘ Bir sonraki tur’ diyerek duyurdu! Yeni vahşete hazırlanıyorlar

Dünyanın gözü önünde soykırıma girişen İsrail’in durmaya niyeti yok. 4 günlük ateşkesin sonuna yaklaşırken İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halefi vahşetin yeniden başlayacağını duyurdu.

İsrail ve Hamas arasında başlayan ateşkes ve rehine takası devam ederken İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, ateşkesi yeni bir vahşete hazırlık için kullandıklarını belirtti.

Halevi yaptığı açıklamalarında “Ateşkes biter bitmez Gazze’ye saldırmaya ve işgal etmeye derhal geri döneceğiz” dedi.

Hamas bahanesi ile başlattıkları operasyonun ikinci turu için ateşkesi kullandıklarını belirten Halevi, “Rehinelerin tamamı geri dönene kadar Gazze’den ayrılmayacağız. Daha fazla rehineyi geri getirmek için fırsatlar bulacağız” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ise, ‘kısa, geçici’ ateşkes sonrası en az 2 ay daha askeri harekatın yoğun bir şekilde süreceğini dile getirdi.

“ORGANİZE OLUN”

Rehine takasını işaret eden Gallant, Donanmanın Shayetet 13 elit komando birliğine bağlı askerlere, “Bu süre kısa olacak” dedi. “Bu süre içinde sizden istenen şey organize olmak, hazırlanmak, araştırmak, silah ikmali yapmak ve devam etmeye hazırlanmaktır.” ifadelerini kullandı.

“BİR DEVAMI OLACAK”

İnsani aranın ardından saldırıların devam edeceğini belirten Gallant, Bir devamı olacak, çünkü zaferi tamamlamamız ve yalnızca baskı sonucu geri dönecek olan sonraki rehine grupları için ivme yaratmamız gerekiyor” dedi.

 

Kaynak: Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL