Dünya Manşet

İsrailli Bakan soğuk terler döktü! Sivil katliamına skandal kılıf: 2. Dünya Savaşı’na benzetti…

Siyonist İsrail, Gazze’de tam 1,5 ay boyunca sivil katliamı yaptı. İsrailli yetkililer, Gazzelileri hayvana benzetecek kadar ileri giden skandal açıklamalar ile gündeme geldi. İsrail ve Hamas’ın anlaşmasının ardından 4 günlük..

İsrailli Bakan soğuk terler döktü! Sivil katliamına skandal kılıf: 2. Dünya Savaşı’na benzetti…

Siyonist İsrail, Gazze’de tam 1,5 ay boyunca sivil katliamı yaptı. İsrailli yetkililer, Gazzelileri hayvana benzetecek kadar ileri giden skandal açıklamalar ile gündeme geldi. İsrail ve Hamas’ın anlaşmasının ardından 4 günlük ateşkesin başladığı sırada İsrail Ekonomi Bakanı ise iğrenç açıklamalarda bulundu. İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat, sivil katliamına skandal bir kılıf uydurarak yaşananları 2. Dünya Savaşı’na benzetti.

İsrailli Bakan soğuk terler döktü! Sivil katliamına skandal kılıf: 2. Dünya Savaşı’na benzetti…

İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat skandal açıklamaları ile bir kez daha gündemde… Sivil katliamını aklamak için her türlü yolu deneyen Barkat katıldığı bir yayında sorulan sorulara kaçamak yanıtlar verdi.

Daha önce ‘Yılanın başını ezeceğiz’ sözleri ile İran’ı daha hedef gösteren İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat, sivil katliamını haklı göstermek için akıllara zarar açıklamalarda bulundu.

BBC News’tan Lucy Hockings’in sorularını yanıtlayan Barkat, “Tam teslim olana kadar devam edeceğiz. Nazi Almanyası gibi, Japonya İmparatorluk Zamanı gibi tam teslim olma aşamasını bilirsiniz. Tam bir teslimiyete ihtiyacımız var” ifalerini kullandı.

Günlerdir sivil katliamı yapmalarına rağmen Hamas’ı Nazilere benzeten Barkat sözlerine açıklık getirilmesin istendiğinde ise 2. Dünya Savaşı benzetmesi yaptı.

“Size şunu hatırlatmak isterim ki, İkinci Dünya Savaşı’nda Dresden’i bombalayan Britanya ya da ABD’yi hatırlamıyorum.” diyen Barkat’a Hockings, ‘2. Dünya Savaşını konuşmuyoruz’ uyarısı yaptı.

Barkat ise sivil katliamını haklı çıkarmak için Hamas’ın yaptıklarının Nazilerin yaptıklarından daha kötü olduğunu iddia etti.

7 Ekim’deki Aksa Tufanı’nın Holokost’tan bu yana gördükleri en büyük zulümlerden biri olduğunu iddia etti.Ancak 7 Ekim’de İsraillilerin yine İsrail askerleri tarafından hedef gözetmeksizin vurulduklarını itiraf eden yine kendi basın organlarıydı.

Röportajın yayınlanan başka bir kısmında ise, sivillere Gazze’den çıkmaları için güvenli bölge gösterdiklerini ancak Gazzelilerin İsrail şehirlerine girerek insanları öldürdüğüne yönelik asılsız iddiaları yineledi.

‘BU BİR SAYI OYUNU DEĞİL’

14 binden fazla kadın ve çocuğun çoğunlukta olduğu sivilin İsrail tarafından katledildiğinin hatırlatılması karşısında ise verdiği cevap şaşkına çevirdi.

Barkat ‘bu bir sayı oyunu değil’ ifadelerini kullandı. Rakamların yan yana konuşamayacağını ifade eden Barkat, Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılarak savaşın bitirilmesinin istendiğini söyledi. Ancak bunu yapmayacaklarını çünkü Filistin halkına karşı düşünceli olduklarını iddia etti.

 

Kaynak: Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL