Diğer Gündem Sağlık Yerel

İzmir’de bir “Diren”iş öyküsü!

İzmir’de uzun zaman boyunca çocuk sahibi olmaya çalışan Kumru Çelik, 4 yılın sonunda bebek sahibi olacağını öğrenmenin mutluluğunu yaşarken, hamileliğinin 6. haftasında kanser olduğunu öğrendi. Gebeliğini sonlandırmayarak hem ameliyat olup..

İzmir’de bir “Diren”iş öyküsü!

İzmir’de uzun zaman boyunca çocuk sahibi olmaya çalışan Kumru Çelik, 4 yılın sonunda bebek sahibi olacağını öğrenmenin mutluluğunu yaşarken, hamileliğinin 6. haftasında kanser olduğunu öğrendi. Gebeliğini sonlandırmayarak hem ameliyat olup hem kemoterapi tedavisi gördükten sonra bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getiren Kumru, “Bebeğim hayata benimle birlikte direndiği için adını Diren koydum.” dedi.

Uzun süredir bebek sahibi olmak isteyen Kumru Çelik, 4 yılın ardından mutlu haberi aldı ancak aynı dönemde meme kanseri teşhisi de konuldu. Kurul kararı ile gebeliğinin sonlanmasına karar verilmesine rağmen bebeğinden kopmak istemeyen Çelik, ikinci bir hekim görüşü aldı. Gebeliğin sonlandırılmasına gerek olmadığını öğrendikten sonra hem tedavi olup hem de doğum yapan Çelik, kızının adını “Diren” koydu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL