Manşet

Kabine kademeli normalleşme için toplandı

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Yüz yüze eğitim, restoran ve kafelerin son durumu, sokağa çıkma kısıtlamasında yeni kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe’de toplandı. Saat 15.55’te başlayan..

Kabine kademeli normalleşme için toplandı

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Yüz yüze eğitim, restoran ve kafelerin son durumu, sokağa çıkma kısıtlamasında yeni kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe’de toplandı. Saat 15.55’te başlayan toplantıda “lokanta, restoran ve kafeler açılacak mı?”, “yüz yüze eğitimin kapsamı genişletilecek mi?” gibi sorular cevap bulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir sunum yapacak.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kabine üyelerini bilgilendirecek.

Sokağa çıkma kısıtlamaları da masada olacak.

Kısıtlamaların ne zaman esnetilebileceği konusunda değerlendirme yapılacak.

Bunun için il il vaka tablosuna bakılacak.

Risk durumuna göre karar verilecek. Tabloda, düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller de kırmızı ile gösterilecek.

Aşılama süreci de görüşülecek

Kabine toplantısında Türkiye’deki aşılanma süreci değerlendirilecek. Aşı tedariki konusunda Çin ve Almanya’dan sipariş edilen aşıların son durumu ile yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

65 yaş kısıtlaması gevşeyecek mi?

65 yaş üstü de merakla, sokak kısıtlaması gevşetilecek mi diye bekliyor. Bakan Koca, aşının ilk doz vurulduktan 42 gün sonra etkili olduğunu hatırlattı. “Aşılama oranının yüksekliğine bağlı olarak illerde duruma göre esnetme yapılabilir” dedi.

Sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak mı?

Sokağa çıkma kısıtlamasının da detayları bugünkü toplantıda belli olacak. İllere göre gevşeme olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL