Dünya Manşet

Kabine üyeleri birbirine girdi… İsrail hükümetinde “istihbarat” çatlağı

Hamas’ın İsrail’e düzenlediği saldırı sonrası kabine üyelerinin düzenlediği toplantıya istihbarat tartışması damga vurdu. Kabine üyeleri birbirine girdi… İsrail hükümetinde “istihbarat” çatlağı İsrail hükümetinin Gazze’den düzenlenen saldırıları görüştüğü oturumda kabine üyeleri..

Kabine üyeleri birbirine girdi… İsrail hükümetinde “istihbarat” çatlağı

Hamas’ın İsrail’e düzenlediği saldırı sonrası kabine üyelerinin düzenlediği toplantıya istihbarat tartışması damga vurdu.

Kabine üyeleri birbirine girdi… İsrail hükümetinde “istihbarat” çatlağı

İsrail hükümetinin Gazze’den düzenlenen saldırıları görüştüğü oturumda kabine üyeleri arasında tartışma çıktığı bildirildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’da yayımlanan habere göre hükümet, Gazze Şeridi’nden İsrail’e düzenlenen saldırıları ele almak üzere oturum düzenledi.

Bilim ve Teknoloji Bakanı Ofir Akunis, saldırıların önceden bilinememesine tepki göstererek “Bugün her vatandaş İsrail istihbaratına ne olduğunu soruyor.” dedi.

İsrail Diaspora Bakanı Amichai Chikli’nin de buna yanıt olarak “Sessiz olun” çağrısı yaptığı, başka bir bakanın da “Bize sessiz olmamızı söylemeyin!” şeklinde karşılık verdiği kaydedildi.

İsrail Çevre Koruma Bakanı Idit Silman ise Sağlık Bakanlığının kendisine ambulansların merkeziyle ilgili bilgi vermediğini söyledi.

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Moshe Arbel, “Eğer istersen Sağlık Bakanı yardımcısı olabilirsin.” şeklinde “alaycı” bir üslup kullanırken Silman da “Ambulansların nerede olduğunu önemsemiyorum, sadece çalışmadıklarını ifade ediyorum.” diye konuştu.

Maliye Bakanı Bezalel Smotrich de oturumundaki konuşmasında, “artık sert olmaları ve Hamas’ın elindeki İsraillileri çok düşünmemeleri” görüşünü dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL