Gündem Manşet

Kastamonu’da bir köyde çıkan yangında 40 ev ve ahır küle döndü

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı bir köyde elektrik tellerindeki kısa devre yangına neden oldu. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede ev ve ahırlara sıçrayan alevlere karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Yangında ilk..

Kastamonu’da bir köyde çıkan yangında 40 ev ve ahır küle döndü

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı bir köyde elektrik tellerindeki kısa devre yangına neden oldu. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede ev ve ahırlara sıçrayan alevlere karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Yangında ilk belirlemelere göre 40 ev ve ahır küle döndü. Olayı anlatan Muhtar Osman Namlı, “Yangın halen devam ediyor. Önünü alamadılar.” ifadelerini kullandı.

Kastamonu’da bir köyde çıkan yangında 40 ev ve ahır küle döndü

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Yağcılar Köyü’nde çıkan yangında ilk belirlemelere göre, 40 ev ile ahır alevlere teslim oldu. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediyor.

KÖYDE ÇIKAN YANGIN KISA SÜREDE YAYILDI

İlçeye bağlı Yağcılar Köyü’nde, saat 15.00 sıralarında elektrik tellerindeki kısa devre nedeniyle yangın çıktı. Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılarak, evlere sıçradı. Köylüler evlerden uzaklaşırken, ihbarla bölgeye itfaiye ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Alevlere müdahale için yangın söndürme helikopteri de talep edildi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI İZLİYORLAR

Yağcılar Köyü Muhtarı Osman Namlı, “Köyde 230 hane var, şu an 40’ında yangın var. Halen de devam ediyor. Önünü alamadılar” dedi. Köye ulaşan ekipler yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürürken, vatandaşlar ise gözyaşları içinde söndürme çalışmalarını izliyor.

“SON ANDA KURTULDUM”

Evinin yanmasını çaresizce izleyen Yaşar Değirmenci, “Elektrik direğinden benim evime sıçradı. Bir anda ne olduğunu anlayamadım. Komşular, ‘Evin yanıyor’ diye seslendi. Az kalsın kendim de yanacaktım, son anda kurtuldum” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL