Dünya Manşet

Katar: Hamas ve İsrail arasındaki rehine krizi çözüldü

Katar Dışişleri Bakanlığı: Katar ve Mısır aracılığıyla esirlerin serbest bırakılmasındaki engeller ortadan kaldırıldı. Bu gece, 39 Filistinli esire karşılık 13 İsrailli esir serbest kalacak. Katar: Hamas ve İsrail arasındaki rehine..

Katar: Hamas ve İsrail arasındaki rehine krizi çözüldü

Katar Dışişleri Bakanlığı: Katar ve Mısır aracılığıyla esirlerin serbest bırakılmasındaki engeller ortadan kaldırıldı. Bu gece, 39 Filistinli esire karşılık 13 İsrailli esir serbest kalacak.

Katar: Hamas ve İsrail arasındaki rehine krizi çözüldü

İsrail’in Gazze’ye 7 Ekim’de başlattığı saldırılar, sivil katliama ve işgale dönüştü.

Hamas’ın baskınında rehin alınan 240 israilli ve yabancı uyrukluyu kurtarma bahanesiyle düzenlenen saldırılarda Gazze’nin kuzeyinde büyük yıkım meydana geldi.

15 binden fazla Fİlistinlinin katledildiği saldırılar boyunca 1 milyondan fazla sivil, evlerini terk etmek zorunda kaldı.

İsrail ile Hamas arasında arabulucular vasıtasıyla gerçekleştirilen rehine takası görüşmelerinde, insani ara şartıyla anlaşma sağlandı.

İlk rehine grubunun takası dün yapılmıştı. Ancak bugün İsrail’in şartları yerine getirmediğini belirten Hamas, takası ertelediklerini açıkladı.

Katar sözcüsü duyurdu: “Rehine krizi aşıldı”

Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Majed el-Ensari, Katar-Mısır arabuluculuğuyla İsrail ile Hamas arasındaki engellerin aşıldığını belirtti.

7 yabancı uyruklu, 13 İsrailli esir ile 39 Filistinli mahkum bırakılacak

El-Ensari, bu gece 7 yabancı uyruklu esirin yanı sıra 39 Filistinli mahkum ile Gazze Şeridi’nde tutulan 13 İsrailli esirin de serbest bırakılacağını açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL