Dünya

Kazakistan: Kardeş ülke Türkiye’ye elimizden gelen yardımı sağlamaya hazırız

Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhtar Tileuberdi, iki büyük depremle sarsılan kardeş ülke Türkiye’ye ellerinden gelen yardımı vermeye hazır olduklarını bildirdi. Tileuberdi, Türkiye’nin Astana Büyükelçiliğini ziyaret ederek merkez üssü..

Kazakistan: Kardeş ülke Türkiye’ye elimizden gelen yardımı sağlamaya hazırız

Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhtar Tileuberdi, iki büyük depremle sarsılan kardeş ülke Türkiye’ye ellerinden gelen yardımı vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Tileuberdi, Türkiye’nin Astana Büyükelçiliğini ziyaret ederek merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle açılan taziye defterini imzaladı.

Kazak Bakan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu zor günlerde kardeş ülkeye elimizden gelen yardımı sağlamaya hazırız.” dedi.

Tileuberdi, Türkiye’ye iki arama kurtarma ekibi gönderdiklerini belirterek “Şu anda ekiplerimiz Türkiye’ye ulaştı ve arama kurtarma çalışmalarına başladı. Bunun yanı sıra yakında insani yardım göndereceğiz. Cumhurbaşkanımız (Kasım Cömert Tokayev) gerekli talimatı verdi.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL