Manşet Yerel

Kira gibi Aidat.! 1364 TL’lik Aidat Talebi Şaşırttı

Torbalı’da son zamanlarda yeni bir kriz ortaya çıkmaya başladı. Özellikle lüks sitelerde patlayan krizin sebebi yüksek aidatlar… Bunların başını ise Bahçeşehir Platinium çekiyor. 60 daireden oluşa, spor salonu, kafeterya gibi..

Kira gibi Aidat.! 1364 TL’lik Aidat Talebi Şaşırttı

Torbalı’da son zamanlarda yeni bir kriz ortaya çıkmaya başladı. Özellikle lüks sitelerde patlayan krizin sebebi yüksek aidatlar…

Bunların başını ise Bahçeşehir Platinium çekiyor. 60 daireden oluşa, spor salonu, kafeterya gibi sosyal alanları bulunmayan, ekstra olarak sadece güvenlik ve havuzu bulunan sitede 659 lira olan aidatlar 1365 liraya kadar çıkarıldı.

Metrekare bazlı aidat sistemine geçen ve iddiaya göre müteahhit firmanın yöneticiliğini üstlendiği sitede metrekare başına 10,5 lira aidat isteniyor. Sadece bahçıvan ve güvenlik görevlisi hizmeti veren sitede ayda 65 bin lira civarında bir para toplanıyor.

Çöplerin bile doğru düzgün alınmadığını ifade eden site sakinleri duruma isyan etti.

SİTE SAKİNLERİ İSYAN ETTİ

Konuyu yargıya taşıyacaklarını, yönetimin kendilerine danışmadan karar aldığını, kararın da posta yoluyla kendilerine tebliğ edildiğini ifade eden site sakinleri, “Sadece yazın havuz hizmeti var.

Onun dışında bir tane sosyal tesis yok.

Torbalı’nın en pahalı aidatı bizde.

Böyle bir saçmalık olmaz.

Giderler gösteriliyor ama kağıt üstünde bir tane fatura sunan yok.

Zaten güvenlik sürekli değişiyor. İnsan kendi güvenliğini tanımaz mı ya?

Bu sitemimizi yargıya da CİMER’e de taşıyacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL