Gündem Manşet

Kritik toplantı sona erdi! AK Parti sözcüsü Çelik’ten açıklama geldi: Hayat pahalılığı, fahiş kira…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kritik toplantı sona erdi! AK Parti sözcüsü Çelik’ten açıklama geldi: Hayat..

Kritik toplantı sona erdi! AK Parti sözcüsü Çelik’ten açıklama geldi: Hayat pahalılığı, fahiş kira…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kritik toplantı sona erdi! AK Parti sözcüsü Çelik’ten açıklama geldi: Hayat pahalılığı, fahiş kira…

Kritik toplantı sona erdi… AK Parti’de enflasyon, hayat pahalılığı ve fahiş kira maddeleri öne çıktı, açıklama geldi

Son dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Enflasyon, hayat pahalılığı ve ekonomik reform maddelerinin öne çıktığı toplantı sonrası konuşan Çelik, “Enflasyonun tek haneye inmesi için politikaları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Seçimden önce söylediğimiz gibi, şimdiye kadar yaptığımız gibi ‘bu sorunları biz çözeriz dedik’, biz çözeceğiz. Hayat pahalılığı kısa süre sonra gündemden çıkacak.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrası gündeme dair konuştu.

AK Partili Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Geçmiş yıllarla mukayese ederek değerlendirmeye devam ediyoruz. Vatandaşımızın beklediği hizmete ara verilemez. Yerel seçimlere giderken kendimizi daha çok anlatmak, hizmetleri daha güçlü şekilde yerine getirmek için temasları sürdüreceğiz. Mukayeseleri il ilçe bazında, tek tek vatandaşımızın bizden beklediklerini yapmaya devam edeceğiz. Bir insanlık çağrısı olarak Diyarbakır annelerine değiniyoruz. İnsan hakları örgütleri Diyarbakır annelerine bu teveccühü göstermedi.

Uluslararası örgütlerinin bu suskunluğunu not ediyoruz. Demokrasinin güçlendirilmesi açısından terörle mücadelenin süreceğidir. Toplumumuzun huzurunu korumak açısından hassasiyet ile yürüttük.

Deprem bölgesindeki yaraların sarılması gündemimizden düşmemiştir. Kendi istedikleri oyları deprem bölgesinden alamayanların depremzede vatandaşlara hakaretlerini unutmadık. Halen hakaretler geldiğini duyuyoruz. Kendi utançları olarak kalacaktır. Seçime endeksli mesele değildir.

Şehirlerimizi afetlere hazırlıklı hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Siyasi irade bu çalışmaları yürütmekte. Milyonlarca binada incelemelerde bulunuldu. Hasarın giderilmesi amacı ile 680 bin konut inşa edilecek. Konutları teslim etmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 131 bin konutun ihalesi yapıldı. Köy evleri olarak 168 bin180 konut yapılması ön görüldü. 4 milyon kişiye Yemek hizmeti sürdürülmekte. 9 bin 105 iş yerinin yapılması tamamlandı.

KİRALARLA İLGİLİ İLETİLEN PROBLEMLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Vatandaşlarımıza küresel ekonomik sorunlar, pandemi, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle ülkemizin de bu tablodan etkilendiğini ifade ettik. Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyaseti ile bunu biz çözeceğiz. Kiralarla ilgili iletilen bütün problemleri yakından takip ediyoruz. Bütün paydaşlarla birlikte enflasyonun tek haneye inmesi için yine hükümetimiz Türkiye Yüzyılı’nı kucaklayacak politikaları hayata geçirecek. Seçimden önce söylediğimiz gibi, bundan sonra da bu sorunları biz çözeriz dedik. Enflasyonun tek haneye indiğini göreceğiz. Türkiye Yüzyılı dediğimizde içinde ülkemizin sosyal ekonomik pek çok proje ve hedefi içermekte. Bölgesel, dünya barışına da Türkiye katkı vermekte. NATO tarafı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Attıkları adımlar var. PKK’lıları iade ettik, diyorlar. Yasaların güçlü şekilde uygulanması gerekiyor. Bize iade ettikleri 2 kişi terörle bağlantılı kişiler değil. Beklentimiz terörle bağlantılı kişilerin iade edilmesi. İlkesel bir standart getirilmesi gerekiyor.

Türkiye egemen devlettir. Kendi güvenliğini saplayacak kudrete sahiptir. Türkiye’nin milli güvenliğine dönük ihtiyaçları açısından değerlendirmelerin objektif tarafı yoktur. Siyasi şımarıklıktır. Bir müzakerenin ortaya çıkması için KKTC’nin egemenliğinin tanınması gerekmektedir. ABD ve AB’nin Rumlar ile tatbikat yaparak süreci zehirleyen tutumlarından vazgeçmelidir. Hiçbiri adadaki soruna fayda sağlamaz. Kıbrıs Türkünün eşitlik haklarına saygı duyulmalı. 50 senedir yürütülen oyalama siyasetinin değişmesi gerekiyor. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ve vize serbestisinde adımlar atılabilir.

Türkiye Yüzyılı açısından cumhurbaşkanımızın barış siyasetini Kafkaslarda yürütmeye devam etmesidir. Sayın Aliyev ile ortak kararlar alarak ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanlığı görevine başlama törenine gelmesi iyi niyeti göstermektedir.

Suriye ile normalleşmede siyasi süreci desteklemeye devam ediyoruz.

Yakın zamanda cumhurbaşkanımızın mısır cumhurbaşkanı ile bir araya gelmesi ile bölge barışı açısından önemli olacaktır.

Berlusconi’nin cenazesine katılmamızı söylediler. Katıldık cenazeye. 3 Kasım seçimlerinde partimiz birinci çıkmıştı. Türkiye’deki statükonun demokrasimiz üzerindeki kıskacı devam ediyordu. Cumhurbaşkanımız üzerindeki yasak kalkmamıştı. O dönem Berlusconi aradı, seçimden birinci çıktınız, meşru galip sizsiniz, bu yasak kabul edilemez deyip cumhurbaşkanımızı İtalya’ya davet etti. O ziyarette ben de vardım. Berlusconi cumhurbaşkanımıza siz bir dostunuzun evindesiniz AB üyeliğinde size sonuna kadar destek vereceğim, dedi.

Fransız parlamentosu basiretsiz bir karar aldı. Müslümanlık üzerinden Türkiye’nin Fransa’ya müdahale ettiği söyleniyor.Burada Fransa meclisinin radikalizme karşı duruş nedeniyle Diyanet İşleri’mize teşekkür etmesi gerekirken bu raporu yayınladılar. Kendi firmalarının PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleri ile içli dışlıdır. Diyanet’in hedef gösterilmesi radikalizme alan açar. İslamafobi bir insanlık suçudur.

ASGARİ ÜCRET

Komisyonun toplantısına saygı göstermemiz gerekiyor. O tarihte karar çıkıp cumhurbaşkanımızın önüne geldikten sonra açıklanacaktır.

Cumhurbaşkanımızın biyografisinde Türkiye Cumhurbaşkanı yazıyor. Sezer döneminde Türkiye Cumhurbaşkanı kullanılmıştır. Cumhuriyeti neden geçirmediniz deniyor. Ya bilgisizlikten ya kötü niyetten söyleniyor bu. Geçmiş cumhurbaşkanları döneminde de bu şekilde yapılmış. Türk Dil Durumu tekrar olur demektedir. YSK da bunu bu şekilde kullanmaktadır. Bu şekilde kullanılması doğru bir yaklaşımdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL