Gündem Siyaset

MEB: 1 Haziran’a kadar uzaktan eğitim devam edecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada, 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceği bildirildi. İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşme takvimini açıklamasıyla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı da uzaktan eğitime ilişkin..

MEB: 1 Haziran’a kadar uzaktan eğitim devam edecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada, 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşme takvimini açıklamasıyla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı da uzaktan eğitime ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir” denildi.

MEB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır.

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL