Dünya

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti!

Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de 96 yaşındayken hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Prens Harry’ye eşi Sussex Düşesi Meghan Markle için “Onu sakın buraya getirme” demesi, Markle’ın böylesine üzücü..

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti!

Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de 96 yaşındayken hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Prens Harry’ye eşi Sussex Düşesi Meghan Markle için “Onu sakın buraya getirme” demesi, Markle’ın böylesine üzücü bir zamanda Balmoral’da olmasının doğru olmadığını ve hoş karşılanmayacağını ifade etmesi dünyanın gündemine oturmuştu.

“SON DERECE CESUR BİR HAREKET”

Meghan’ın, Kral’ın bu emrinin ardından ne tepki vereceği ise merak konusuydu. Kraliyet muhabiri Neil Sean’un Youtube kanalında yaptığı ve ‘çok sağlam bir kaynağa’ dayandırdığı açıklama, işte tam da bunun üzerine gelmişti. Kraliyet muhabiri, Meghan Markle’ın, Kraliçe’nin cenazesinden sonra Harry ile California’ya gitmeden önce, aralarını düzeltmek için Kral Charles ile ‘bire bir’ görüşme talep ettiği bir mektup yazdığını iddia etmişti.

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti
Sean, kısa sürede yaklaşık binlerce görüntülenme alan videosunda şu ifadeleri kullanmıştı:

Doğru: Meghan ve Kral Charles; bire bir. Doğru duydun. Meghan’dan son derece cesur bir hareket.

“MEGHAN’IN KENDİNE OLAN İNANCINA HAYRAN OLMALISINIZ”

Mektubun içeriğini de detaylandıran muhabir, “Havayı yumuşatmak, doğruları yanlışlardan ayırmak ve son iki yılda yaptıklarının ardındaki mantığın hiç olmazsa bir kısmını açıklamak için bir fırsat olurdu bu. Şimdi, her ne düşünürseniz düşünün; Meghan’ın kendine olan inancına hayran olmalısınız” diye konuşmuştu.

“ONU ARAYACAĞIMI BİLE BİLMİYORDU”

Tüm bunların ardından Sussex Düşesi Meghan Markle, eşi Prens Harry bir terapist bulmasına yardım ettiğinde akıl sağlığının ‘en kötü’ noktada olduğunu itiraf etti. ‘Archetypes’ adlı podcast programında dinleyicilere yaşananlardan bahseden Markle, şu ifadeleri kullandı:

En kötü anımda kocam Harry bana aramam için bir terapist buldu. Terapist onu arayacağımı bile bilmiyordu, telefonunu çaldırdığımda bir markette kasadaydı. Barkodlar okunurken çıkan küçük ‘bip’ seslerini duyabiliyordum. ‘Merhaba’ dedim, kendimi tanıttım ve yardıma ihtiyacım olduğunu söyledim.

Page Six’te yer alan habere göre Meghan, terapistin içinde bulunduğu ‘korkunç durumu fark ettiğini’ de kaydetti ve; “Bence neye ihtiyacımız olduğu konusunda dürüst olmamız, bununla barışmaktan korkmamamız ve yardım istememiz önemli” şeklinde konuştu.

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti
“SUSTURUCU ETKİYE SAHİP”

Aktrisler Constance Wu, Jenny Slate ve Deepika Padukone’un yer aldığı podcast bölümünün başka bir kısmında Meghan Markle, ‘deli’ olarak etiketlendiğinden bahsetti:

Bu kelime hakkında oldukça güçlü hislerim var. Bu kadar gelişigüzel şekilde söylenmesi ve her yerde topluma ve kadınlara verdiği zarar… Bu kelimeyle birlikte gelen ‘damga’, susturucu etkiye sahip. Gerçekten zihinsel sağlık sorunları yaşayan kadınlar bu damgadan korkarlar, sessiz kalırlar, yaşadıklarını içselleştirir ve çok uzun süre bastırırlar.

Markle daha sonra konuklarına, diğer hakaretlerin yanı sıra kendilerine ‘deli’, ‘histerik’ ve ‘tamamen mantıksız’ denildiyse ellerini kaldırmalarını istedi. Sussex Düşesi, “Hepimiz aynı odada olsaydık ve birbirimizi görebilseydik, sanırım kaçımızın elinin havada olduğunu görmek oldukça kolay olurdu” diyerek, kendisinin de o anda elini kaldırmış olduğunu belirtti.

Meghan Markle: Terapistim içinde bulunduğum korkunç durumu fark etti
“HALININ ALTINA SÜPÜRÜLMÜŞTÜR”

41 yaşındaki Meghan, 3 yaşındaki oğlu Archie ve 1 yaşındaki kızı Lilibet’in babası 38 yaşındaki Prens Harry’nin de zihinsel sağlık sorunları ‘görmezden gelinen’ insanlarla karşılaştığını da sözlerine ekleyerek; “Harry askeri toplulukla çok sık çalışıyor ve ‘görünmez yaralanmalar’ hakkında bir şeyler duyuyor. Travma sonrası stresten muzdaripseniz, göremediğiniz şey budur. Ve eğer göremiyorsanız, sadece halının altına süpürülmüştür” dedi.

Ünlü çift, 2020’de kraliyet rollerini bıraktıklarından beri zihinsel sağlık mücadeleleri hakkında konuşmuştu. Harry, daha önce terapiye gitmenin ‘her şeyi üstlenmesine’ izin verdiğini itiraf etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL