Gündem Manşet

Meteoroloji’den uyarı: Sağanak ve kar yağışına dikkat

Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yoğun yağış bekleniyor. Meteoroloji’den uyarı: Sağanak ve kar yağışına dikkat Meteoroloji Genel..

Meteoroloji’den uyarı: Sağanak ve kar yağışına dikkat

Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yoğun yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den uyarı: Sağanak ve kar yağışına dikkat
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor.

YAĞIŞ UYARISI

Çanakkale hariç Marmara, Ege’nin kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz ve Antalya’nın çevre ilçeleri, Konya hariç İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışlar bekleniyor.

Doğu Akdeniz’in, İç Anadolu’nun ve Orta Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısında kuvvetli yağışlar görülebilir. Bu yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor.

Hava Durumu-7

Sabah saatlerinden itibaren Adıyaman, Tunceli, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzey ve doğusu, Elazığ’ın doğusu, Muş’un güney ve batısı ve Mardin’in doğu ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması öngörülürken, zamanla sıcaklıkların düşmesiyle 1200 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde olabileceği belirtiliyor.

Yağışların gece saatlerinde batı bölgelerinde etkisini kaybetmesi, doğu bölgelerinde ise yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar (40-60 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

Ayrıca, sağanak beklenen Adana, Kahramanmaraş, Mardin, Osmaniye ile karla karışık yağmur ve kar beklenen Adıyaman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Muş, Siirt, Tunceli, Batman ve Şırnak için “sarı” kodlu uyarıda bulunuldu.

EDİTÖR: Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL