Manşet Siyaset

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yasama Yılı açılışı için TBMM’de

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı için bugün toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışı dolayısıyla milletvekillerine hitap etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli de 27.nci Dönem 5.nci..

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yasama Yılı açılışı için TBMM’de

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı için bugün toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışı dolayısıyla milletvekillerine hitap etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli de 27.nci Dönem 5.nci Yasama Yılı açılışı için TBMM’ye geldi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yasama Yılı açılışı için TBMM’de

Meclis, 2,5 aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına yeniden başladı.

Meclis’te ilk tören Meclis Atatürk Anıtı’nda yapılacak. Anıta çelenk konulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okundu.

Meclis Genel Kurulu, saat 14.00’te özel oturumla toplandı.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ DE YASAMA AÇILIŞI İÇİN TBMM’DE

MHP Lideri Devlet Bahçeli de 27.nci Dönem 5.nci Yasama Yılı açılışı için TBMM’ye geldi.

BAKAN ÖZER YEMİN ETTİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, birleşimi açmasının ardından sunuş konuşması yapacak. Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Genel Kurula takdim edecek, ardından İstiklal Marşı okunacak. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kuruluna hitap edecek. Erdoğan’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yemin etti.

Milli Eğitim Bakanı Özer TBMM'de yemin ettiMilli Eğitim Bakanı Özer TBMM’de yemin ettiMilli Eğitim Bakanı Özer TBMM’de yemin ettiGündem

Genel Kurul, daha sonra başka konuyu ele almadan çalışmalarını tamamlayacak.

Bu arada Meclis’in yasama yılı açılış programında, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında bu yıl resepsiyon verilmeyecek.

PARTİ GRUP TOPLANTILARI BAŞLIYOR

TBMM‘de 5 Ekim Salı günü, siyasi partilerin grup toplantıları gerçekleştirilecek.

Aynı gün Genel Kurulda Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Raporu görüşülecek.

İklim değişikliğiyle mücadeleyi içeren Paris İklim Anlaşması’nın onaylanmasını uygun bulan teklifin 6 Ekim Çarşamba günü Genel Kurulun gündemine gelmesi bekleniyor.

Yeni yasama yılında Meclis Başkanlığına ilk olarak bütün toplumsal kesimlerin lehine, kolaylaştırıcı düzenlemeler de içeren vergi kanunlarına ilişkin kanun teklifinin sunulması planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL