Gündem Manşet

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Gazze tepkisi: Acımasız ve ahlaksız İsrail

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, X hesabı üzerinden Gazze ile ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Gazze tepkisi: Acımasız ve ahlaksız İsrail İşgalci İsrail ile..

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Gazze tepkisi: Acımasız ve ahlaksız İsrail

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, X hesabı üzerinden Gazze ile ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Gazze tepkisi: Acımasız ve ahlaksız İsrail

İşgalci İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim’de başlayan saldırılar sonrası on binlerce insan hayatını kaybetti. 

İki taraf arasındaki insani ateşkesin sona ermesiyle birlikte İsrail, kanlı saldırılarına kaldığı yerden devam etti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de İsrail’in kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden yaptığı katliama tepki göstererek, “Türk milleti akan kana, günbegün mesafe alan soykırıma daha fazla sessiz ve seyirci kalmama iradesindedir. Herkes bilmelidir ki, “Gönüllü Kudüs Sevdalıları” mukaddesatımız başta olmak üzere mazlum Filistinli kardeşlerimizin huzur ve can güvenliği için her türlü göreve hazırdır.” ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli’nin X hesabından yaptığı o açıklamalar;

“7 Ekim 2023 tarihinden buyana dünyanın ve beşeriyetin nadiren şahit olduğu en ağır katliamlardan biri ve hatta soykırıma varan kanlı tablo Gazze’yi mahvı perişan etmiştir. Haksız, hukuksuz ve insanlık dışı İsrail saldırıları sonucunda sayıları 16 bini aşan Filistinli kardeşimiz hayattan koparılmış, on binlerce Filistinli kardeşimiz yaralanmıştır. İsrail vahşet ve şiddet politikalarıyla aleni insanlık suçu işlemiştir.

 

24 Kasım 2023 tarihinden itibaren ilan edilen ve 3 kez de uzatılan geçici ateşkesi bugün sabah saatlerinde sonlandıran İsrail, acımasız ve ahlaksız saldırılarına tekrar başlamıştır. Masum bir halkın tepesinden bombalar atılmakta, anne ve babalarının öpüp koklamaya kıyamadığı çocuklar katledilmekte, savunmasız bir halk canlı hedef haline getirilmektedir.

 

Gazze kelimenin tam manasıyla ölüm şeridine dönüşmüştür. Bu nedenle Türk milletinin sabrı artık taşma noktasına ulaşmıştır. Sükûnetin istikrarlı olarak tesisiyle birlikte kalıcı ateşkes ve barış ortamının sağlanması gerekiyorken İsrail’in seri ve sistematik cinayetlerine ısrar ve inatla devamı kabulü mümkün olmayan insani felaketlere yol açmaktadır.

 

Bugünkü İsrail yönetimi aynı zamanda dünya genelinde yaşayan bütün Yahudilerin sırtında taşınması imkansız hale gelen bir kambura, hepsini birden sorumluluk altına sokan bir suç makinesine dönüş yapmıştır. CANİYAHUNUN ilkel ve iğrenç saldırganlığına tarih ve beşeriyet önünde müessir ve mütehakkim tepkiyi öncelikle Yahudiler göstermelidir.

 

1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve toprak bütünlüğüne haiz Filistin devleti mutlak surette tecelli etmelidir. İsrail tazminat ödemeye mahkum edilmeli, CANİYAHU Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde adalet ve insanlık namına yargılanmalıdır.

Türk milleti akan kana, günbegün mesafe alan soykırıma daha fazla sessiz ve seyirci kalmama iradesindedir. Herkes bilmelidir ki, “Gönüllü Kudüs Sevdalıları” mukaddesatımız başta olmak üzere mazlum Filistinli kardeşlerimizin huzur ve can güvenliği için her türlü göreve hazırdır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL