Manşet Siyaset

MHP’li Özdemir’den ‘Sarız’ için müjde: Kalkınmaya büyük katkı sağlayacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Sarız ilçesinde bulunan sıcak su ile ilgili rezerv tespiti için izin alındığını duyurarak, “Sarız’da termal otellerin ve seracılık faaliyetlerinin yürütüldüğü günlere..

MHP’li Özdemir’den ‘Sarız’ için müjde: Kalkınmaya büyük katkı sağlayacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Sarız ilçesinde bulunan sıcak su ile ilgili rezerv tespiti için izin alındığını duyurarak, “Sarız’da termal otellerin ve seracılık faaliyetlerinin yürütüldüğü günlere hep birlikte kavuşacağız” dedi

MHP’li Özdemir’den ‘Sarız’ için müjde: Kalkınmaya büyük katkı sağlayacak

Kayseri’nin Sarız ilçesinde bulunan sıcak su ile ilgili yeni gelişmeler yaşanırken, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, müjdeli haberi verdi.

“KALKINMAYA KATKI SAĞLAYACAK”

Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sarız’da çıkan ve jeotermal rezerv olduğuna dair güçlü bulgular sunan sıcak su tespiti sonrası kaynağın çıktığı arazinin sahibi olan kıymetli hemşerimiz Sayın Ahmet Erkek ile bir araya gelerek hem Sarız hem de Kayseri’nin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak yatırımlar için görüşmelerimiz oldu” ifadelerine yer verdi

TERMAL OTEL VE SERACILIK MÜJDESİ

Sıcak suyun ilçeye sağlayacağı ekonomik katkıya da değinen Özdemir, “Mevcut durumda jeotermal rezerv tespiti için gerekli yasal izinler alınmış ve değerli Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in de destekleriyle yakında çalışmalara başlanacaktır. Sarız’ımıza, Kayseri’mize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yakın gelecekte Sarız’da termal otellerin ve seracılık faaliyetlerinin yürütüldüğü günlere hep birlikte kavuşacağız” dedi.

NE OLMUŞTU?

Kızılpınar Mahallesi’nde 86 derecede olan bir sıcak su tespit edilmişti. Arazi sahibi tarafından fark edilen durum yetkililere iletilerek, cihazlarla ölçüm yapmış, elde edilen bilgileri kayıt altına alarak değerlendirmelerde bulunulmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL