Manşet Siyaset

MHP’li Taytak: 2023 yılı Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ”Türkiye Cumhuriyeti kökünü tarihten alan, üç bin yıllık devlet geleneğinin son temsilcisi Türk milletinin kurduğu son devlettir. Metehan’dan Bilge Kağan’a, Selçuk Bey’den Osman Gazi’ye, Fatih’ten..

MHP’li Taytak: 2023 yılı Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ”Türkiye Cumhuriyeti kökünü tarihten alan, üç bin yıllık devlet geleneğinin son temsilcisi Türk milletinin kurduğu son devlettir. Metehan’dan Bilge Kağan’a, Selçuk Bey’den Osman Gazi’ye, Fatih’ten Kanuni’ye, Abdülhamit’ten Atatürk’e uzanan Türk devlet geleneği cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeniden hayat bulmuştur.” dedi

MHP’li Taytak: 2023 yılı Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP’li Taytak’ın konuşması şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti kökünü tarihten alan, üç bin yıllık devlet geleneğinin son temsilcisi Türk milletinin kurduğu son devlettir. Metehan’dan Bilge Kağan’a, Selçuk Bey’den Osman Gazi’ye, Fatih’ten Kanuni’ye, Abdülhamit’ten Atatürk’e uzanan Türk devlet geleneği cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeniden hayat bulmuştur.

Selçuklu Devleti’ni Osmanlı Devleti’nden, Osmanlı Devleti’ni de Türkiye Cumhuriyeti devletinden ayrı göremeyiz. Atatürk ve silah arkadaşları, II. Mahmut’un 1834’te kurduğu Mektebi Harbiye mezunudur ve Osmanlı Devleti’nin yetiştirdiği subaylardandırlar. Bu kahraman subaylar, Türk milleti emperyalist güçler tarafından kuşatılmak istendiğinde damarlarındaki asil kanın gereğini yaparak Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesini başlatmış; istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış; Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon Ovası’nda Mehmetçik’in süngü gücüyle, gazilerimizin, şehitlerimizin döktükleri kanlarla yeni bir devleti, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuşlardır.

2023 yılı Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır. 25 Ekim 1992 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi istişare toplantısında “2023 yılında lider ülke Türkiye olarak Türkiye’yi hazırlayalım.” sözleriyle Türk ve Türkiye Yüzyılı’nı, 2023 lider ülke Türkiye vizyonunu Türk milletine ilk müjdeleyen ve hedef gösteren Türk dünyasının ve Turan coğrafyasının bilge lideri, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’dir. Sayın Genel Başkanımız siyasi öngörüsü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine olan bağlılığı, Türk devlet geleneğine olan hâkimiyeti, yıllardır bölgemizde ve dünyada meydana gelen olayların stratejik değerlendirme bilgeliğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kriz anlarında hayra anahtar, şerre kilit olmuştur. Bizler de ecdadımızdan aldığımız güç ve liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin çizdiği istikametle Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’nci asrında gelecek nesillere güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakabilmek için son nefesimize kadar iç ve dış düşmanlarla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yıllarca emperyalizmin uşağı hain terör örgütleriyle bizi engellemeye çalışanlara, bizi mavi vatanda Antalya Körfezi’ne sıkıştırmaya çalışanlara, Kıbrıs’ı Rum’a yem etmeye çalışanlara, Suriye ve Irak’ın kuzeyini teröristlere teslim etmeye çalışanlara, İsrail-Gazze üzerinden bir din savaşı çıkarmaya çalışanlara, Türk dünyasıyla aramızda Ermenistan duvarı örmeye çalışanlara, Yunanistan üzerinden hesap yapmaya çalışanlara yani dünyaya tek bir cevap yeter: Sonsuza kadar var ol Türkiye! Sonsuza kadar var ol yüce Türk milleti!

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken Türk ve Türkiye Yüzyılı’nı merhum şairimiz Abdurrahim Karakoç’un şu dizeleriyle selamlıyorum: “Bu hududu kimler çizmiş gönlüme? Dar geliyor, dar geliyor gardaşım.”

Büyük Türk milletini ve Gazi Meclisi saygıyla selamlıyorum,

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL