Dünya Manşet

Miçotakis açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Yunan adalarında Türklere 7 günlük turist vizesi sağlanacağını söyledi. Miçotakis açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı..

Miçotakis açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Yunan adalarında Türklere 7 günlük turist vizesi sağlanacağını söyledi.

Miçotakis açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis baş başa görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Miçotakis Yunan adalarında Türklere 7 günlük turist vizesi sağlanacağını söyledi ve şunları ekledi:

İKİLİ TİCARETTE 10 MİLYAR HEDEFİ

İkili ticaret hacminin arttırılması çok önemli. 10 milyar dolara varma hedefini koyuyoruz. Ve bilim alanında işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Buna ek olarak göç konusunda da çok önemli bir sonuç elde ettik.

TÜRKLERE 7 GÜNLÜK VİZE MUAFİYETİ

Yunanistan’ın Türkiye’ye Avrupa sürecinde sağlayacağı desteği de ele aldık. Vize meselesinde de Türk öğrenciler ile Avrupalı öğrenciler arasında daha yakın bir işbirliği sağlanması için vizeden muaf tutulması meselesini de ele aldık. Biz aynı zamanda Ege’de bütün yıl boyunca 7 günlük bir süre için vizeden muaf tutularak Ege adalarını ziyaret etme serbestisini bir karar olarak ele aldık.

Erdoğan ile çevremizde cereyan eden olayların çözümlemesini yaptık ve bütün aşırı tavırların bertaraf edilmesi ve bunlardan kaçınılması ve aynı zamanda insani değerlere saygı hususunda hemfikir kaldık.

TÜRK-YUNAN DOSTLUK BİLDİRGESİ

İkili, basın toplantısı öncesinde Türk-Yunan Dostluk Bildirgesi’ni imzaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL