Dünya Manşet

MSB’den Yunanistan mesajı: Amaç olumlu havanın devam etmesi

Mili Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan ile yapılan görüşmelerde amacın olumlu havanın devam etmesi olduğunu duyurdu. MSB’den Yunanistan mesajı: Amaç olumlu havanın devam etmesi Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan ile yapılan..

MSB’den Yunanistan mesajı: Amaç olumlu havanın devam etmesi

Mili Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan ile yapılan görüşmelerde amacın olumlu havanın devam etmesi olduğunu duyurdu.

MSB’den Yunanistan mesajı: Amaç olumlu havanın devam etmesi

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan ile yapılan Güven Artırıcı Önlemler toplantılarının iki ülke arasındaki pozitif atmosferi destekleyen faaliyetler olduğunu söyledi. Kaynaklar, “Bunlar karşılıklı ziyaretler, karşılıklı spor faaliyetleri karşılıklı liman ziyaretleri gibi olumlu havayı destekleyen hususlardan oluşmaktadır. Son yapılan Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı’nda Güven Artırıcı Önlemlerin uygulanmasını kolaylaştırmak için bir İletişim Noktası Mekanizması kurulması kararlaştırıldı. Bir sonraki toplantı da Yunanistan ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Daha önce açıklanan 29 maddelik Güven Arttırıcı önlemlerin bir kısmı üzerinde görüşmeler yapıldı, ilerlemeler sağlandı. Pozitif atmosferi geliştirmeye yönelik çalışmalara devam ediliyor. Her iki taraf da olumlu atmosferin bozulmaması için elinden gelen gayreti gösteriyor” dedi.

Öte yandan yapılan açıklamada, ‘Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil, son bir haftada etkisiz hale getirilen 56 terörist ile birlikte, bu yıl içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 32’ye ulaşmıştır. Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 6 PKK’lı terörist Habur’daki hudut karakolumuza teslim olmuştur. Böylelikle yılbaşından bu yana teslim olan terörist sayısı 119’a ulaşmıştır.’ bilgisi paylaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL