Magazin

Oyuncu Hazal Türesan dolandırıcıların tuzağına düştü

Ünlü oyuncu Hazal Türesan dolandırıcıların tuzağına düştü. Kendisini bankacı olarak tanıtan Alperen Şanlıtürk, Hazal Türesan’ı telefonla arayarak, vefat eden babasının sigorta borcu olduğunu söyleyerek 100 bin TL dolandırdı. Kredi çekerek..

Oyuncu Hazal Türesan dolandırıcıların tuzağına düştü

Ünlü oyuncu Hazal Türesan dolandırıcıların tuzağına düştü. Kendisini bankacı olarak tanıtan Alperen Şanlıtürk, Hazal Türesan’ı telefonla arayarak, vefat eden babasının sigorta borcu olduğunu söyleyerek 100 bin TL dolandırdı. Kredi çekerek 100 bin TL’yi veren oyuncu bir süre sonra dolandırıldığını anladı ve soluğu mahkemede aldı.

Oyuncu Hazal Türesan, telefon dolandırıcılarının tuzağına düştü. İstanbul Bakırköy’de 1 Temmuz 2022 tarihinde telefondan kendisini bankacı olarak tanıtan kişi tarafından arandı. Vefat eden babasının sigorta borcu olduğu iddiasıyla 100 bin TL kredi çektirilen Hazal Türesan ve annesi Ayşen Türesan, mahkemede ifade vererek şikayetçi oldu.

Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müştekiler Ayşen Türesen ve Hazal Türesen katıldı. Duruşmada müşteki avukatı da hazır bulundu.

“TELEFONLA BANKADAN ARARLARSA AÇMA”

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Oyuncu Hazal Türesan beyanında şu ifadelere yer verdi: Önce annemi aradı sonra telefonu ben aldım. Telefonu ben aldıktan sonra vefat eden babamın ölüm tarihi de dahil olmak üzere birçok doğru bilgi verdi. Güven telkin etti. Ben de kendisine babama ait tüm borçlarını kapattığımı söyledim. Ancak kendisini banka görevlisi olarak tanıtan şahıs bu işlemlerden önce online olarak kredi başvurusunda bulunduğumuzu da söyledi. Ben bu durumu tehit etmek amacıyla durumu sordum. Böyle bir şey olmadığını ifade ettim. Telefondan da teyit ettim.Kütahya’da faciadan dönüldü! 

Ancak dışardaydık ve yurtdışına çıkacaktım bundan dolayı çok fazla vaktimiz de yoktu. Beni acele ettirmek suretiyle yapmış olduğu yönlendirmeler kapsamında hızlı bir şekilde kredi çektirdi. Daha sonra bildirmiş olduğu iban numarasına çektiğim 100 bin lira krediyi gönderdim. Telefondan kafamı kaldırdım ve anneme dolandırıldığımızı söyledim. Ancak iş işten geçmişti. Hatta şahısla konuşurken bana banka birazdan sizi arayacak ve anket doldurmanızı isteyecek daha sonra bunu yanıtlarsınız şeklinde yönlendirmede bulundu.

 

Bu esnada banka şüpheli işlem yaptığım için bana ulaşmaya çalışıyormuş ancak ben telefondaki şahsın yönlendirmesi sebebiyle aramayı reddettim. Ardından ben bankayı aradım. Konuşan şahıs bana ‘geçmiş olsun’ dedi. Ben babama ilişkin bana verdiği bilgilere nasıl ulaştıklarını sordum. Bazen sistemlerin hacklendiğini ve bu şekilde bilgi aldıklarını ifade ettiler” şeklinde konuştu.

“EŞİMİN HATIRASI AKLIMA GELİNCE DUYGUSALLAŞTIM”

Oyuncunun annesi Ayşen Türesan da beyanında: “Ailemle dışardaydık. Arayan kişi bankadan aradıklarını, vefat eden eşimin adını da söyleyerek sigorta borcu olduğunu söyledi. Eşimin hatırası aklıma geldiği için duygusallaştım ve konuşamayacağımı söyleyerek telefonu kızıma verdim. Görüşmenin gerisini kızım gerçekleştirdi. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

“ORGANİZE BİR YAPI OLABİLİR”

Müşteki avukatı Şehmus Tekik de açıklamalarında, çekilen paranın iki ayrı kişiye gönderildiğini organize bir yapı ile karşı karşıya olabileceklerini ifade etti.

İDDİANAMEDEN

Cumhuriyet savcısı şüpheli Alperen Şanlıtürk hakkında ‘Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi bilişim aracı olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapsini talep etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL