Güncel Manşet

Pençe Kilit gazisi Kadir Yavuz: Vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek

Irak’taki Pençe Kilit bölgesinde 9 askerimizin şehit olduğu çatışmada yaralanan ve tedavi süreci tamamlanan Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yavuz, vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini belirtirken mücadelenin istikrarlı şekilde devam edeceğini..

Pençe Kilit gazisi Kadir Yavuz: Vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek

Irak’taki Pençe Kilit bölgesinde 9 askerimizin şehit olduğu çatışmada yaralanan ve tedavi süreci tamamlanan Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yavuz, vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini belirtirken mücadelenin istikrarlı şekilde devam edeceğini söyledi.

Pençe Kilit gazisi Kadir Yavuz: Vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek

Türkiye 12 Ocak’ta büyük bir acı yaşadı…

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerimiz şehit oldu.

Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yavuz, ilk müdahale sonrası sevk edildiği Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) tedaviye alındı.

AİLESİNN YANINDA İSTİRAHAT EDİYOR

Tedavisi gecen cuma günü tamamlanan Yavuz, taburcu olduktan sonra Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Çiğiltepe köyündeki ailesinin evine döndü. Genel durumu iyi olan Kadir Yavuz’un kontrollerinin devam edeceği öğrenildi.

“VATANI BÖLMEYYE KİMSENİN GÜÇÜ YETMEZ”

“Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” diyerek Türk bayrağını öpen Kadir Yavuz, “Üs bölgesinde hava şartları çok yoğun olduğu için sızma girişiminde bir çatışma yaşadık. Görüş mesafesinin kısıtlı olmasından dolayı sıkıntı yaşadık. Zorlu bir süreçti. Allah’ıma şükürler olsun elimizden geleni yapmaya çalıştık. Keşke şehitlerimiz olmasaydı. Durumu yaşamasaydık. Ama nasipte durumu yaşamak da varmış. Yaşadık. Mücadelemiz daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde devam edecek. Biz olmasak da bir başkası bu görevi yapacak” dedi.

Kadir Yavuz’un babası Ramazan Yavuz da “Şehitlerimizin ailelerine Allah’ım sabırlar versin. Yaralılarımıza Allah şifa versin. Allah oğlumuzu bize bağışladı. Vatanımız, milletimiz sağ olsun” diye konuştu.

 

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL