Dünya Manşet

Pentagon’dan Taliban’a cevap! Moskova’dan açıklama…

Taliban sözcüsü , ABD’nin Afganistan’daki tahliyesini 31 Ağustos tarihine kadar tamamlaması gerektiğini söyledi. Pentagon ise “Kabil’den çekilme için 31 Ağustos tarihinde bir değişiklik yok” açıklamasını yaptı. Rusya lideri Putin de..

Pentagon’dan Taliban’a cevap! Moskova’dan açıklama…

Taliban sözcüsü , ABD’nin Afganistan’daki tahliyesini 31 Ağustos tarihine kadar tamamlaması gerektiğini söyledi. Pentagon ise “Kabil’den çekilme için 31 Ağustos tarihinde bir değişiklik yok” açıklamasını yaptı. Rusya lideri Putin de “Sovyet döneminden ders aldık” diye konuştu.

Pentagon’dan Taliban’a cevap! Moskova’dan açıklama…

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid, ABD’nin Afganistan’daki tahliyesini Biden yönetiminin tüm Amerikan birliklerini geri çekmek için belirlediği 31 Ağustos tarihine kadar tamamlaması gerektiğini söyledi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise “Kabil’den çekilme için 31 Ağustos tarihinde bir değişiklik yok” açıklamasını yaptı.

Pentagon Sözcüsü John Kirby, “Güvenli geçisi sağlamak için ara buluculuk yapmaya devam ediyoruz. Yüzlerce Amerikalı son 24 saatte güvenli bir şekilde havalimanına geldi.” ifadelerini kullandı.

Tümgeneral William Taylor ise “Sıkışma olmamasını umuyoruz. Kimi nereye uçuracağımıza karar veriyoruz. Her dakika her saat işler değişiyor. Bu süreç aşama aşama oluyor. Tam sayı vermem doğru olmaz. Tahliye edilmesi gerekenleri bekliyoruz. Veriler çok fazla değişiyor. Size tam bir sayı vereceğiz ancak sürekli değişiyor.” ifadelerini kullandı.

PUTİN: SOVYET DÖNEMİNDEN DERS ALDIK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Afganistan’daki durumla ilgili açıklama yaptı.

‘Sovyet döneminden ders aldıklarını’ söyleyen Rus lider, “Afganistan’daki duruma askeri olarak dahil olmayacağız, ordumuzun çatışmaya çekilmesini istemiyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL