Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan “23 Nisan” sürprizi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 16.15’te açıklama yapacağını duyurdu. Herkes koronavirüsle mücadele ile ilgili bir açıklama beklerken, sürpriz ile karşılaştı. Sağlık Bakanı Koca’dan “23 Nisan” sürprizi Sağlık Bakanı Koca, saat..

Sağlık Bakanı Koca’dan “23 Nisan” sürprizi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 16.15’te açıklama yapacağını duyurdu. Herkes koronavirüsle mücadele ile ilgili bir açıklama beklerken, sürpriz ile karşılaştı.

Sağlık Bakanı Koca’dan “23 Nisan” sürprizi

Sağlık Bakanı Koca, saat 16.04’te sosyal medya hesabından hesabından yaptığı paylaşımda, 16.15’te açıklama yapacağını duyurdu.

Açıklama merakla beklenirken 16.15’te yapılan videolu paylaşımda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bakan Koca’nın koltuğunu devralan bir öğrencinin konuşmasına yer verildi.

“Kıymetli vatandaşlarım, öncelikle hepinizi ellerinizden öpüyorum. Umarım herkes elini yıkamıştır” sözleriyle konuşmasına başlayan öğrenci, koronavirüs salgınıyla 1 yıldır süren mücadelenin kendisini çok bunalttığını söyledi. “Minik kalbim artık dayanamıyor. Bu mücadeleyi verirken yeri geldi okulumuzdan, yeri geldi oyun parklarından feragat ettik. Evimiz okulumuz, oyun alanımız oldu. Hatta en son bayramda dedemlere gidemedik. Umarım dedem harçlıklarımı biriktiriyordur”

“Sırası gelen herkes aşı olmalı”

Salgın sürecinin çocuklar üzerindeki etkisini anlatan küçük öğrenci, koronavirüs salgınıyla mücadelede sırası gelen herkesin aşı olmasını istedi; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyanlara teşekkür etti.

Videonun sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan çocuk, bu bayramı kendilerine hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL