Gündem Manşet

Şehit ailesinin buruk sevinci

Irak’ın kuzeyinde Gara’da rehin tutulan 5 güvenlik görevlisini şehit eden teröristler geçtiğimiz gün Tunceli’de etkisiz hale getirildi. Gara şehitlerinden Müslüm Altıntaş’ın Gaziantep’te yaşayan ailesi haberi alır almaz oğullarının mezarına koştu…

Şehit ailesinin buruk sevinci

Irak’ın kuzeyinde Gara’da rehin tutulan 5 güvenlik görevlisini şehit eden teröristler geçtiğimiz gün Tunceli’de etkisiz hale getirildi. Gara şehitlerinden Müslüm Altıntaş’ın Gaziantep’te yaşayan ailesi haberi alır almaz oğullarının mezarına koştu. Şehit ailesi, acılarının bir nebze de olsa hafiflediğini söyledi.

Şehit ailesinin buruk sevinci

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bir mağarada rehin tutulan 5 güvenlik görevlisi 3 Şubat 2021 tarihinde şehit edildi. 4 asker ve 1 polisi şehit eden teröristler Adem Gürel ile Ahmet Karaboğa geçtiğimiz gün Tunceli’de düzenlenen bir operasyonda etkisiz hale getirildi.

Şehitlerden Müslüm Altıntaş’ın Gaziantep’te yaşayan ailesi haberi alınca oğullarının mezarı başına giderek dua etti. Ailenin bundan sonraki tek isteği ise Gara şehitlerinin adının bir operasyona verilmesi.

Şehidin babası Şevket Altıntaş, “Bugün bizim bayram günümüz. Çocuğumuzun kanı yerde kalmadı. Yetkililerden tek isteğimiz bundan sonra düzenlenecek olan askeri operasyona Gara şehitlerinin isminin verilmesidir.” dedi.

Oğlunun esir alınması ve ardından şehit edilmesinden bugüne kadar gözyaşlarının dinmediğini dile getiren baba Altıntaş, “İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya bu güzel haberden dolayı çok teşekkür ediyorum, içimizi bir nebze de olsa rahatlattı, acımızı hafifletti. Bakanımızdan bir ricamız var; bundan sonra yapılacak olan askeri operasyona Gara şehitleri operasyonu ismini verilmesini istiyorum. Bu isim verilirse ben ve diğer şehit aileleri onur duyacağız. Çocuklarımız 5 buçuk yıl esir kaldı ve daha sonra şehit edildi. Bunu yürek kaldırmıyor. Biz 5 buçuk yıl boyunca bu acıyla yaşadık. Çocuklarımızı şehit eden hain terörlerin etkisiz hale getirilmesi bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEHİDİN KANI YERDE KALMASIN”

Şehidin annesi Songül Altıntaş ise tüm şehitlerin de kanlarının yerde kalmaması gerektiğini söyledi. Çocuklarını şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirilmesinin kendilerine verilen en büyük hediye olduğunu anlatan Altıntaş, “Bugün hayatımızın en büyük müjdesini aldık diye hissediyorum. Çocuklarımızı şehit eden o teröristlerin yaptıkları yanlarına kar kalmadı ve etkisiz hale getirildiği haberini aldık. Çok şükür yavrularımızın kanları yerde kalmadı. Bugün Müslüm’üm yanıma geldi desem yeridir ve onun kanının yerde kalmadığını öğrenmek bizi çok mutlu etti. PKK’nın kökü kazınsın istiyorum. 5 buçuk yıl biz yavrumuzdan haber bekledik. Çocuğumun şehit edildiğini 5 buçuk yıl sonra öğrendik. Yavrumuzun acısı içimizden çıkmıyor. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmasın.” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Kaynak: DHA, TRT Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL