Gündem Sağlık

SMA hastası minik Ali için (Umut) olun

Nusaybinli Ziya Akyüz ve Saliha Akyüz’ün ilk çocuğu olan Ali Akyüz’e dünyaya gelişinden 45 gün sonra, sma tip 1 ölümcül kas hastalığı teşhisi konuldu Teşhisten sonra 9 ay Adana’da yoğun..

SMA hastası minik Ali  için (Umut) olun

Nusaybinli Ziya Akyüz ve Saliha Akyüz’ün ilk çocuğu olan Ali Akyüz’e dünyaya gelişinden 45 gün sonra, sma tip 1 ölümcül kas hastalığı teşhisi konuldu Teşhisten sonra 9 ay Adana’da yoğun bakımda kalan Ali 3 defa kalbi durdu.

Şuan 20 aylık ve 9 kilo olan Ali bebek tedavi olabilmesi için 13 kiloya ulaşmaması gerekiyor.

 

Cocuklarının dünyanın en pahallı ilacı olan zolgensma ilacını alması gerektigini söyleyen Baba Ziya Akyüz kampanya başlatarak çocuklarını yaşatmak istediklerini söyledi.

 

 

 

Baba Ziya Akyüz “Ülkemizde siprinaz ilacı smalı bebeklerimize verilmekte fakat bu ilaç hastalığı sadece yavaşlatmakta yani durdurmuyor, hastalık ilerlemeye devam ediyor.

Amerika ve Dubai’de varolan tedavi ve ilaç olan zolgensma ise hastalığın kessin çözümü çünkü bu ilacı almış fizik tedavisini görüp iyleşmiş olan nice bebeğimiz bulunmakta.

Dubaideki hastanenin bebeğimize tedavi teklifi 1.877.600$ bu meblayı ailemizin tek başına karşılaması mümkün olmadığı için Valilik onaylı bir yardım kampanyası başlatıldı.

Valilik onaylı kampanya 4 aydır sürüyor henüz paranın %3 toplanmış durumda. Valilik onayı ve izninin 1 yıl süresi var ve bu sürenin 4 ayı kullanıldı. Gayemiz 8 ayda kampanyayı tamamlamak ‘diye konuştu.

 

 

Niyazi Özkan

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL