Dünya Manşet

Soykırım suçuna destek! Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Gerhartz’den İsrail askerleri için kan bağışı

Hamas’ın saldırısını bahane ederek 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne ölüm yağdıran katil İsrail, binlerce masum ve savunmasız sivili katletti. İsrail’in “soykırım” derecesine varan saldırıları devam ederken, ABD ve Batı..

Soykırım suçuna destek! Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Gerhartz’den İsrail askerleri için kan bağışı

Hamas’ın saldırısını bahane ederek 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne ölüm yağdıran katil İsrail, binlerce masum ve savunmasız sivili katletti. İsrail’in “soykırım” derecesine varan saldırıları devam ederken, ABD ve Batı ülkeleri İsrail’e olan desteğini sürdürüyor. İsrail’i ziyaret eden Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ingo Gerhartz’in kan bağışında bulunduğu bildirildi.

Soykırım suçuna destek! Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Gerhartz’den İsrail askerleri için kan bağışı

Katil İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne ölüm yağdırıyor. Bölgeye elektrik, su ve yakıt akışını keserek savaş suçı işleyen İsrail, çocuk, yaşlı, kadın demeden binlerce masum sivili katletti.

İsrail’in ‘soykırım’a varan saldırıları devam ederken, ABD ve Batı ülkeleri İsrail’e olan desteğini sürdürüyor.

ALMAN KOMUTANDAN İSRAİL’E KAN BAĞIŞI

İsrail’i ziyaret eden Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ingo Gerhartz’in kan bağışında bulunduğu bildirildi

Söz konusu paylaşımda, Gerhartz”in Tel Aviv yakınındaki bir hastanede kan bağışında bulunduğu ifade edildi.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail’in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre 31 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki kara çatışmalarında ölen asker sayısı 30’a yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri öldü.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail’in saldırılarda 4 bin 104’ü çocuk, 2 bin 641’si kadın olmak üzere 10 bin 22 Filistinli öldürüldü, en az 25 bin kişi yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 163 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini, Nasr Çocuk Hastanesini, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı’na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda ise 63 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.İsrail devlet televizyonu KAN’ın X sosyal medya hesabından, Gerhartz’in İsrail’deki bir hastanede kan bağışında bulunduğunu gösteren bir fotoğraf yayımlandı.

Söz konusu paylaşımda, Gerhartz”in Tel Aviv yakınındaki bir hastanede kan bağışında bulunduğu ifade edildi.

 

Kaynak: Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL