Ekonomi Manşet

Suudi Arabistan açıkladı! Yakında gerçekleşecek

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Jadaan, ülkesinin “birkaç gün içinde” Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na 5 milyar dolar yatıracağını söyledi. Bakan Muhammed el-Jadaan, “Yakında gerçekleşecek.” ifadesinde bulundu.  Suudi Arabistan açıkladı! Yakında..

Suudi Arabistan açıkladı! Yakında gerçekleşecek

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Jadaan, ülkesinin “birkaç gün içinde” Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na 5 milyar dolar yatıracağını söyledi. Bakan Muhammed el-Jadaan, “Yakında gerçekleşecek.” ifadesinde bulundu. 

Suudi Arabistan açıkladı! Yakında gerçekleşecek

Suudi Arabistan’ın birkaç gün içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na 5 milyar dolar yatıracağı açıklandı. ‘Türkiye ile aramızda karar verdik.’ ifadelerini kullanan Suudi Arabistan Maliye Bakanı, ‘Türkiye ile ilişkilerimizde büyük ilerleme var ve Türkiye’de ve başka ülkelerde yatırım olanaklarına sahip olmayı arzu ediyoruz’ dedi.

“Yakında gerçekleşecek. Türkiye ile aramızda karar verdik” diyen El-Jadaan ayrıntıların görüşülmesi ve paranın yatırılmasının birkaç gün içinde gerçekleşebileceğini ekledi.

El-Jadaan, “Türkiye ile ilişkilerimizde büyük ilerleme var ve Türkiye’de ve başka ülkelerde yatırım olanaklarına sahip olmayı arzu ediyoruz” dedi.

Reuters’a 22 Kasım’da konuşan Suudi Arabistan’ın Maliye Bakanlığı sözcüsü, mevduat depo hesabı açılması konusunda iki ülke arasındaki “görüşmelerin nihai aşamada” olduğunu ifade etmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL