Ekonomi Manşet

TCMB Başkanı Erkan, Meclis’te “faiz ve enflasyon sunumu yapacak

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 3 Ekim’de “faiz ve enflasyon” sunumu yapacak. TCMB Başkanı Erkan, Meclis’te “faiz ve enflasyon sunumu yapacak Türkiye Cumhuriyet Merkez..

TCMB Başkanı Erkan, Meclis’te “faiz ve enflasyon sunumu yapacak

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 3 Ekim’de “faiz ve enflasyon” sunumu yapacak.

TCMB Başkanı Erkan, Meclis’te “faiz ve enflasyon sunumu yapacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı, TBMM’nin 28. Dönem 2. Yasama Yılı’nın başlamasının ardından 3 Ekim’de Meclis’teki milletvekilleriyle bir araya gelmek için hazırlanıyor.

Bu toplantıda, TCMB Başkanı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığındaki komisyon üyelerine ekonomiyle ilgili önemli bir sunum yapması öngörülüyor.

Merkez Bankası Başkanı’nın sunumunda, küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası gibi konulara odaklanması bekleniyor. Ayrıca, Merkez Bankası’nın son dönemde aldığı faiz kararları ve Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulaması gibi önemli politika adımlarının yanı sıra enflasyonla ilgili güncel gelişmeler de sunumun odak noktalarından biri olacak.

Toplantıda, TCMB Başkanı Erkan’ın ayrıca, TBMM’ye sunulacak olan ve Merkez Bankası’nın işleyişine ilişkin yasal düzenlemeleri içeren yasa tasarısı hakkında bilgi vermesi de bekleniyor. TCMB Kanunu’na göre, Merkez Bankası Başkanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na Banka’nın faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında bilgi sunmakla yükümlüdür.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL