Ekonomi Manşet

TOGG paylaştı! ‘Temiz enerji çözümleri’ hamlesi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sosyal medya hesabından önemli bir açıklamada bulundu. TOGG, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurduğunu bildirdi. Yapılan paylaşımda, ‘Mobilite ekosisteminin ülkemizdeki..

TOGG paylaştı! ‘Temiz enerji çözümleri’ hamlesi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sosyal medya hesabından önemli bir açıklamada bulundu. TOGG, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurduğunu bildirdi. Yapılan paylaşımda, ‘Mobilite ekosisteminin ülkemizdeki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacak stratejik bir gelişmeye daha imza attık.’ denildi.

TOGG paylaştı! ‘Temiz enerji çözümleri’ hamlesi

Türkiye’nin otomobili TOGG için kritik bir adım daha atıldı. TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’nin, mobilite ekosisteminin Türkiye’deki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağı belirtildi.

Söz konusu paylaşımda, “Mobilite ekosisteminin ülkemizdeki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacak stratejik bir gelişmeye daha imza attık ve SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurduk.” denildi.

Paylaşımda ayrıca, TOGG’un görüntülerini ve teknik verilerini içeren bir videoya yer verildi.

TOGG, çip ve batarya krizine takılmayacak

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, çip krizinin bir sene daha süreceğini tahmin ettiklerini belirterek, “Planlarımız doğrultusunda, yaptığımız rezervasyonlarla çip krizine takılmayacağımızı düşünüyoruz. Çip krizinden daha önemli bir kriz çıkacak; batarya krizi. Hücre yok. Biz başından itibaren bu işi planlayarak çözeceğimiz için batarya hücre krizine takılmayacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

“2030 ve sonralarına kadar rezerve edilmiş vaziyette”

Geleceğin dünyasında batarya teknolojilerine, güç elektroniğine sahip olmayan şirketlerin, teknolojiye sahip olamadığını belirten Karakaş, şunları bildirmişti:

“Planladığımız noktadayız. Canlı yayından TOGG TV’den 24 saat izlenebilecek şekilde tesisimizin adım adım tamamlandığı görülüyor. Planlar doğrultusunda 2022’nin sonunda seri üretime hazır olacak şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Sorumluluğun farkındayız. Heyecan ve enerji bize gece gündüz, uykusuz da olsak müthiş bir enerji veriyor.

İlk aracımız, C segmentinde bir SUV. Regülasyonlar nedeniyle ufak tefek farklılıklar olabilir ama bu tasarımın niteliğini değiştirecek boyutta değişiklikler değil. Çip krizi var. Çip krizinin sebeplerini de biliyoruz. Bu krizin bir sene daha süreceğini tahmin ediyoruz. Planlarımız doğrultusunda, yaptığımız rezervasyonlarla çip krizine takılmayacağımızı düşünüyoruz. Çip krizinden daha önemli bir kriz çıkacak; batarya krizi. Hücre yok. Tüm dünyada herkes daha fazla elektrikli araç üretmek için koştururken, dünyadaki hücre üreticilerinin kapasiteleri 2030 ve sonralarına kadar rezerve edilmiş vaziyette. Biz başından itibaren bu işi planlayarak çözeceğimiz için batarya hücre krizine takılmayacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL