Manşet Spor

Türk futbolunda neler oluyor? Beşiktaş’tan UEFA’ya ortalığı karıştıracak başvuru

Süper Lig devi Beşiktaş, 2022-2023 sezonunun tescil edilmemesi için UEFA’ya resmi başvuruda bulundu. Türk futbolunda neler oluyor? Beşiktaş’tan UEFA’ya ortalığı karıştıracak başvuru Son haftaların en formda takımı Beşiktaş, TFF’nin ligden..

Türk futbolunda neler oluyor? Beşiktaş’tan UEFA’ya ortalığı karıştıracak başvuru

Süper Lig devi Beşiktaş, 2022-2023 sezonunun tescil edilmemesi için UEFA’ya resmi başvuruda bulundu.

Türk futbolunda neler oluyor? Beşiktaş’tan UEFA’ya ortalığı karıştıracak başvuru

Son haftaların en formda takımı Beşiktaş, TFF’nin ligden çekilen takımlar ile ilgili kararı için UEFA’ya resmi başvuru yaptı ve bu şartlarda ligin tescil edilmemesini talep etti.

RESMİ BAŞVURU YAPTILAR

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, Beşiktaş, UEFA’ya ilettiği talebinde Süper Lig’den Avrupa kupalarına katılacak takımları kendi kriterlerine göre belirlemesini istedi.

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuyla ilgili 10 Nisan’da yaptığı açıklamada, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, kulüplerin oylamasını değiştirerek açıkladı. Biz sonuna kadar gideceğiz. Bu ligin bu şekilde tescilini kabul etmiyoruz. Mehmet Büyükekşi, 5 çekimser kulübe baskı yaparak kararlarını değiştirdi. Bu görüşmeden sonra güncel kararı destekleyen kulüp sayısı 6’dan 11’e çıktı. Biz, ligin bu şekilde tescil edilmesini adil ve adaletli bulmuyoruz. TFF’de asla kurullar bağımsız değil. Tahkim’e bu yüzden gitmeyeceğim. Çünkü inanamıyorum. Bu tuzağa düşmeyeceğim. Ama UEFA’ya gideceğim. Hakkımızı arayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL