Dünya Manşet

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir – Sayfa 1 Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesi’nde terör örgütü YPG/PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan iki özel harekat polisi..

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir – Sayfa 1

Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesi’nde terör örgütü YPG/PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan iki özel harekat polisi için başsağılığı dileyen Başkan Erdoğan, “Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede gereken adımları atacağız.” demişti.

Türkiye Suriye'ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir - Sayfa 2

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir – Sayfa 2

TSK HAZIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrası Suriye’de sıcak dakikalar yaşanıyor. Bölgeye zırhlı araçların sevkleri başlarken harekatın nerelere yapılacağı ise merak ediliyor. Türkiye’nin yeni askeri harekatının hedefinde 4 şehir var: Menbiç, Tel Rıfat, Ayn İsa  ve Tel Temir.

Türkiye Suriye'ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir - Sayfa 3

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir – Sayfa 3

Milli güvenliği söz konusu olduğunda olmazları olduran Türkiye, Suriye’de yeni bir güvenlik kuşağı oluşturuyor. Milli İstihbarat ve Genelkurmay Barış Pınarı , Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekat bölgelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve sivil halka yönelik saldırıların en çok gerçekleştiği alanlarda riskli noktaları tespit ederek güvenli hat oluşturma politikası yürütüyor.

Türkiye Suriye'ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir - Sayfa 1

Türkiye Suriye’ye operasyona hazırlanıyor! İşte harekatın hedefindeki 4 şehir – Sayfa 4

Nokta operasyonlarla teröristlerin korkulu rüyası olan kahraman Mehmetçik, verilen tüm desteklere rağmen sahadaki mücadelesinde yüksek motivasyonunu koruyarak meşru müdafaa çerçevesinde gerekeni yapıyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL