Ekonomi Manşet

Türkiye’ye Rus akını! Normalleşmeye geçilmesinin ardından talep arttı!

Türkiye’de 1 Mart itibarıyla koronavirüs tedbirlerinin esnetilmesinin ardından Ruslar tatil için adeta akın etti. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada, yaz döneminde Türkiye’ye gelişlerde Kovid-19 testi zorunluluğunun da kaldırılması..

Türkiye’ye Rus akını! Normalleşmeye geçilmesinin ardından talep arttı!

Türkiye’de 1 Mart itibarıyla koronavirüs tedbirlerinin esnetilmesinin ardından Ruslar tatil için adeta akın etti. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada, yaz döneminde Türkiye’ye gelişlerde Kovid-19 testi zorunluluğunun da kaldırılması halinde turist akışında artış yaşanacağına vurgu yapıldı.

Rus vatandaşlarının Türkiye’de tatile yönelik talebi, Türkiye’de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik bazı kısıtlamaların kaldırılması nedeniyle artışa geçti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada, Türkiye’nin turistik illerinde kafe ve restoranların bir süre önce açıldığı, hafta sonları uygulanan kısıtlamaların ise kısmen iptal edildiğine işaret edildi.

Önlemlerin kısmen kaldırılmasının, Rus turistlerin Türkiye’de tatil talebine olumlu yansıdığının belirtildiği açıklamada, “Sektör yetkilileri, kısıtlamaların kısmen de olsa kaldırılmasının Türkiye’ye yapılan tur satışlarını olumlu yönde etkilediğini ifade ediyorlar.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’ye yönelik talebin, ilkbahar-yaz dönemi için olumlu bir seyir halinde ilerlediği bilgisine yer verilen açıklamada, yaz döneminde Türkiye’ye gelişlerde Kovid-19 testi zorunluluğunun da kaldırılması halinde turist akışında artış yaşanacağına vurgu yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL