Dünya Manşet

Ülkeyi sarsan ölüm! Etkinlikte fenalaşan milletvekili hayatını kaybetti

Yeşiller Partisi Milletvekili Efeso Collins, Aukland başkentinde katıldığı bir koşu etkinliğinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Ülkeyi sarsan ölüm! Etkinlikte fenalaşan milletvekili hayatını kaybetti Stuff News’un haberine göre, Collins, yerel toplulukları..

Ülkeyi sarsan ölüm! Etkinlikte fenalaşan milletvekili hayatını kaybetti

Yeşiller Partisi Milletvekili Efeso Collins, Aukland başkentinde katıldığı bir koşu etkinliğinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Ülkeyi sarsan ölüm! Etkinlikte fenalaşan milletvekili hayatını kaybetti

Stuff News’un haberine göre, Collins, yerel toplulukları desteklemek için bağış toplayan “ChildFund Water Fun” hayır kuruluşunun düzenlediği festivalde, su kovasıyla katıldığı koşu sırasında fenalaştı.

Festival alanındaki sağlık ekibinin müdahalesine rağmen Collins, kurtarılamadı.

Yeşiller Partisinin Samoa kökenli milletvekili Collins, 49 yaşındaydı.

Yeni Zelanda Yeşiller Partisi eş başkanları Marama Davidson ve James Shaw, Collins’in ölümüne ilişkin yaptıkları ortak açıklamada, “Yeni Zelanda ve Yeşiller Partisi, eşitlik ve adaletin en kibar ve fedakar insanlarından birini kaybetti.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada, “Efeso Collins, tüm partilerin ve toplumun saygısını kazanan bir toplum lideriydi.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Zelanda Başbakanı Christopher Luxon ve muhalefet partisi Başkanı Chris Hipkins de Collins’in ölümü nedeniyle taziye mesajları yayımladı.

 

KAYNAK: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL