Gündem Manşet

Yangın fırsatçılarına kötü haber! Bakan Muş: Cezasız kalmayacak

Türkiye’de yaşanan orman yangınlarını fırsat bilenler, yangındaki ihtiyaç listesinde yer alan ürünlere yüzde 630’lara varan zamlar getirdi. Fırsatçıların zamları bir gün içerisinde yüzde 10’dan başlatıp yüzde 630’lara ulaştırdı. Tepki çeken..

Yangın fırsatçılarına kötü haber! Bakan Muş: Cezasız kalmayacak

Türkiye’de yaşanan orman yangınlarını fırsat bilenler, yangındaki ihtiyaç listesinde yer alan ürünlere yüzde 630’lara varan zamlar getirdi. Fırsatçıların zamları bir gün içerisinde yüzde 10’dan başlatıp yüzde 630’lara ulaştırdı. Tepki çeken gelişmeyle ilgili açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ‘Ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu dönemde, çalışmaları sekteye uğratacak olan her türlü suistimal cezasız kalmayacaktır ve fırsatçılar cezalandırılacaktır.’ dedi.

Yangın fırsatçılarına kötü haber! Bakan Muş: Cezasız kalmayacak

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yangın söndürme ekipmanlarında fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddiaları incelemeye aldıklarını bildirdi.

Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Yangın söndürme ekipmanlarında (yangın söndürme topu, yangın tüpü, yangın söndürme kıyafetleri gibi) fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddialar Bakanlığımızca incelemeye alınmıştır. Ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu dönemde, çalışmaları sekteye uğratacak olan her türlü suistimal cezasız kalmayacaktır ve fırsatçılar cezalandırılacaktır. Bu çerçevede Bakanlığımız Ticaret İl Müdürlükleri tarafından gerekli denetimlere başlanmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL