Ekonomi Manşet

Yeni tertip 200 liralar tedavüle girdi

E9 Emisyon Grubu VII. tertip 200 TL banknotlar, tedavüle girdi. Son tertip 200 liralık banknotlarda, önceki tertipten farklı olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan ve Başkan..

Yeni tertip 200 liralar tedavüle girdi

E9 Emisyon Grubu VII. tertip 200 TL banknotlar, tedavüle girdi. Son tertip 200 liralık banknotlarda, önceki tertipten farklı olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan ve Başkan Yardımcısı Dr. Osman Cevdet Akçay’ın imzaları bulunuyor.

Yeni tertip 200 liralar tedavüle girdi

E9 Emisyon Grubu VII. tertip 200 TL banknotlar, bugünden itibaren tedavüle verildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) E9 Emisyon Grubu VII. Tertip 200 TL Banknotların Tedavüle Çıkarılmasına İlişkin Duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Duyuruda, 1211 sayılı Kanun’un TCMB’ye verdiği yetkiye dayanarak E9 Emisyon Grubu VII. tertip 200 TL banknotların bugünden itibaren tedavüle verileceği bildirildi.

Halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu önceki tertip 200 TL banknotlara kıyasla VII. tertip 200 TL banknotlardaki imzaların Başkan Dr. Hafize Gaye Erkan ile Başkan Yardımcısı Dr. Osman Cevdet Akçay’a ait olacak şekilde yeniden düzenlendiği belirtilen duyuruda, “Söz konusu banknotlar, üzerindeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından önceki tertiplerle tamamen aynıdır. VII. tertip banknotlar, önceki tertip banknotlar ile birlikte tedavül edecektir.” denildi.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL