Gündem Manşet

Yılmaz: İspatlamayan müfteridir

Silivri Belediye Meclisi eylül ayı toplantısında CHP Grup Başkanvekili Melih Yıldız’ın belediye çalışanlarının iş bırakma eylemiyle ilgili aleyhte açıklamalarını değerlendiren Başkan Yılmaz, “Mesai arkadaşlarımızın sıkıntısı benim sıkıntımdır. Her birinin şartlarını..

Yılmaz: İspatlamayan müfteridir

Silivri Belediye Meclisi eylül ayı toplantısında CHP Grup Başkanvekili Melih Yıldız’ın belediye çalışanlarının iş bırakma eylemiyle ilgili aleyhte açıklamalarını değerlendiren Başkan Yılmaz, “Mesai arkadaşlarımızın sıkıntısı benim sıkıntımdır. Her birinin şartlarını iyileştirmek benim görevimdir. Hepimiz tarafından bilinen işçi kardeşlerimizin sıkıntılarını malzeme yapmak ise en basit ifadeyle siyasi ahlaksızlıktır.” dedi.

Yılmaz: İspatlamayan müfteridir

Silivri Belediye Meclisi 2023 yılı eylül ayı toplantısının 1. birleşiminin 1. oturumu gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde iş bırakma eylemi yapan Silivri Belediyesi personeli vardı. CHP Grup Başkanvekili Melih Yıldız’ın konuyla ilgili aleyhte konuşmalarına yanıt veren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye personellerinin kendisinden önceki 10 yılla ve kendi döneminde yaşadıklarını kıyasladı. CHP’nin konuyu siyasi malzeme haline getirdiğini ifade eden Başkan Yılmaz, bu sıkıntılı dönemi mesai arkadaşlarıyla birlikte el birliğiyle aşacaklarının altını çizdi.

YILDIZ: “EMEK VE EMEKÇİDEN YANAYIZ!”

CHP Grup Başkanvekili Melih Yıldız gündem öncesi yaptığı konuşmasının bir bölümünde iş bırakma eylemi yapan Silivri Belediyesi personellerine yer vererek “Biz, CHP’li meclis üyeleri olarak bir muhalefet partisi sorumluluğuyla o arkadaşlarımızı ziyaret ettik ve o arkadaşlarımızın taleplerini, dertlerini öğrenip bunları da meclise taşıyacağımıza söz verdik. Bizim siyasi çizgimiz emek ve emekçiden yana olmaktır. İnsanımızın insanca yaşamasını sağlama, insani yaşam haklarını oluşturmaktır. Emek ve emekçiye destek vermek, hak arayışlarında yanlarında durmak siyasi ahlaksızlıksa evet biz bu siyasi ahlaksızlığı kabul ediyoruz.” dedi.

AŞKIN: “BİZ GÖREVİ DEVRALDIĞIMIZDA İŞÇİLERİN MAAŞLARI ÖDENMİYORDU”

Melih Yıldız’ın açıklamalarına yanıt veren MHP Grup Başkanvekili Sultan Aşkın, “Biz her zaman çalışanımızın yanında olduk. Biz görevi devraldığımızda çalışanların maaşları ödenmiyordu. O zaman emekçiyi düşündünüz mü? Bu insanların kiralarını nasıl ödediğini, doğalgaz, elektrik ve su faturalarını nasıl ödediğini, çocuklarına nasıl harçlık verdiklerini, evlerine nasıl ekmek götürdüklerini düşündünüz mü? O zaman bunları düşünseydiniz ve tepki gösterseydiniz şu an bu açıklamalarınızı samimi bulabilirdik. Önce geçmişteki yönetim anlayışınızı sorgulamanızı istiyorum. İnsanların yaptıkları eylemden siyaseten faydalanma anlayışı doğru bir yaklaşım değildir. İşte bu şovdur.” ifadelerini kullandı.

ÇOLAKOĞLU: “MELİH BEY EYLEM YAPAN İBB İŞÇİLERİYLE DE GÖRÜŞTÜNÜZ MÜ?”

CHP Grup Başkanvekili Yıldız’ın “Emekçilerin sesine kulaklarınızı tıkıyorsunuz” sözlerini değerlendiren AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çolakoğlu, “Melih Bey emekçilerin sesine kulak vermiyorsunuz dedi. Bu bize göre gerçekten çok ağır bir itham. AK Parti hiçbir zaman ortada bir mağduriyet varsa sırtını dönüp gitmez. Melih Bey Silivri Belediyesi işçileriyle görüşmediğimizi söyledi ancak biz hepsiyle görüşüyoruz. Bütün sıkıntıları biliyoruz ve bu sıkıntıları Belediye Başkanımıza ve gerekli makamlara iletiyoruz. Belediye başkanımız da bunlarla ilgili gereken çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini ifade ediyor. Emekçi ve işçilerin hakkından bahsetti Melih Bey. CHP, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) görevi devraldıktan sonra tek suçu Facebook hesabında Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini paylaşmak olan ya da AK Parti üyeliği olan ama işini düzgün yapan 25.000 kişi işten atıldı. Melih Bey 4 yıldır Saraçhane’deki İBB meclisine gidiyor. Orada bu işten atılan İBB çalışanları yıllarca eylem yaptılar. Kendisi belediye meclis salonuna girerken 2 dakika da olsa bu arkadaşlara sorunlarını sordu mu? Ayrıca 15-20 gün öncesine kadar İBB Ağaç A.Ş ve İSTAÇ çalışanlarının eylemi vardı. Çalışanlar düzenli bir şekilde Saraçhane Parkında yatıp kalktılar. Yine aynı şe…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL