Dünya Manşet

Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti, Mehmetçik kurtardı!

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan’dan Türkiye’ye itilmeye çalışılan ve botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı. Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti, Mehmetçik kurtardı! MSB’den yapılan açıklamada, “Yunanistan’dan yasa dışı..

Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti, Mehmetçik kurtardı!

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan’dan Türkiye’ye itilmeye çalışılan ve botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti, Mehmetçik kurtardı!

MSB’den yapılan açıklamada, “Yunanistan’dan yasa dışı yollarla ülkemize itilmeye çalışılan ve bir botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmen Edirne hududundaki personelimiz tarafından kurtarıldı. Göçmenler, Yunanistan tarafından zorla botlara bindirilerek Türkiye’ye itildiklerini belirtti. Meriç Nehri’nde kurtarılan göçmenler; 2 gün önce Yunanistan’a geçtiklerini ve burada güvenlik güçleri tarafından tahta sopalarla dövüldüklerini, zorla kimliklerinin, paralarının, telefonlarının ve ayakkabılarının alındığını, aç ve susuz olarak bir binada tutulduklarını söyledi.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL