Gündem Manşet

Bahçeli’den İsrail’e mesaj: Aklını başına al, ABD’li dayılarına güvenme

MHP Siyaset ve Liderlik Okulu başladı. Açılış törenine katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu. Orta Doğu’daki çatışmalara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomatik faaliyetlerini desteklediklerini belirten MHP lideri Bahçeli “İsrail’in aklını..

Bahçeli’den İsrail’e mesaj: Aklını başına al, ABD’li dayılarına güvenme

MHP Siyaset ve Liderlik Okulu başladı. Açılış törenine katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu. Orta Doğu’daki çatışmalara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomatik faaliyetlerini desteklediklerini belirten MHP lideri Bahçeli “İsrail’in aklını başına alması lazım. Amerikalı dayılarına da güvenmemesi lazım” dedi.

Bahçeli’den İsrail’e mesaj: Aklını başına al, ABD’li dayılarına güvenme

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Siyaset ve Liderlik Okulu’nun yeni dönemi bugün başladı.

Okulun, 19. Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla bugün saat 14.00’te Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nde yapıldı.

Okuldaki sınıfları ziyaret eden MHP lideri Bahçeli,  açıklamalarda bulundu.

 İsrail’in Gazze’ye saldırıları ile ilgili açıklama yapan Bahçeli “Gazze’ye olan saldırılardan üzüntü duyuyoruz. Haçlı Seferi’nin yeni bir ruhu. Gazze’de insanlık dışı muamele var. Erdoğan bir an evvel ateşkes için çalışıyor. Emperyalist ruh ortadan kalkmalı. Cumhurbaşkanımızın diplomatik faaliyetlerini destekliyoruz.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“HAÇLI SEFERLERİNİN YENİ RUHU”

“Ortadoğu’da acımasız faaliyetlerden çok büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim. Şu an Gazze’de insanlık dışı bir muameleyle karşı karşıya bırakılmıştır. Su yok, elektrik yok. Dünya bu olayları seyretmektedir. Haçlı seferinin yeni bir ruhu doğuyor, bu dikkat çekicidir. Lobiler faaliyete geçiyor. Birçok mazlum inim inim inliyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DİPLOMATİK FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYORUZ”

Erdoğan meselenin üzerine gidiyor. Ateşkesin başarılması için bütün ülkeleri davet ediyor. Ve faaliyetlerinde destek bulmaya başlamıştır. 3 uçak dolusu insani yardımı Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırmayı da başarmıştır. Fedakarca bir gayretin için girmiştir. Cumhurbaşkanımızın diplomatik faaliyetlerini tartışmasız desteklediğimizi buradan ilan ediyorum. Türkiye, Erdoğan yalnız değildir. Küresel güçlerin ortadan kaldırılması için dünya da da önemli bir uyanış başlamış olacaktır.

1947 yılındaki Filistin, şurası 1967 arasındaki gelişmeler, 2010 yılındaki gelişmeler… Filistin toplumu yok ediliyor. 1967 hesap alınarak başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulmalı. Orada çocuklarımızın defni dahi yapılamıyor. MHP olarak bu bölgede barışın huzurun istikrarın sağlanabilmesi için bir barış çemberinin oluşması lazım.

İSRAİL’E MESAJ: AKLINI BAŞINA AL, AMERİKALI DAYILARINA GÜVENME

İsrail’in aklını başına alması lazım. Amerikalı dayılarına da güvenmemesi lazım. Türkiye’nin etrafında kenetlenerek bu sıkıntıların aşabilmenin bi ryolunu bulması lazım. sorun ne Türkiye’de ne de dünyadadır. Sorun ABD ile İsrail arasındadır. Sorunu çözerse onlar çözecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL