Güncel Manşet

Edirne’de asırlık tren yolu üst geçidi yıkıldı

Edirne’de hızlı tren çalışmaları çerçevesinde Tunca Nehri kenarından geçen eski hattaki tren yolu üst geçidi iş makinesi yardımıyla yıkıldı. Edirne’de asırlık tren yolu üst geçidi yıkıldı Edirne’de hızlı tren çalışmaları..

Edirne’de asırlık tren yolu üst geçidi yıkıldı

Edirne’de hızlı tren çalışmaları çerçevesinde Tunca Nehri kenarından geçen eski hattaki tren yolu üst geçidi iş makinesi yardımıyla yıkıldı.

Edirne’de asırlık tren yolu üst geçidi yıkıldı

Edirne’de hızlı tren çalışmaları sürüyor.

Çalışmalar çerçevesinde Tunca Köprüsü 5 gün geçici olarak araç ve yaya trafiğine kapatılırken, şehir merkezindeki üst geçit de ekipler tarafından iş makinesi yardımıyla yıkıldı.

Hızlı tren için çalışmalarını sürdüren ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Üst geçidin yıkımı kontrollü şekilde gerçekleştirilirken, yıkım haberini duyarak koşan vatandaşlar, çıkan demirleri alabilmek için birbiriyle yarıştı.

DEMİRLERİ ALABİLMEK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTILAR

Hızlı tren çalışmaları sebebiyle geçici süreyle trafiğe kapatılan Tunca Köprüsü 10 Mart Cuma gününe kadar kapalı kalacak. Çalışmalar çerçevesinde Karaağaç’a ulaşım Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nden sağlanıyor.

İstanbul-Edirne arası yolculuğu 3,5 saatten 1,5 saate, 6 saat süren yük taşımacılığını da 2 saate düşürecek olan hızlı tren hattı inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi’nin ilk etabı olan 153 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule hattının 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.

YENİSİ İNŞA EDİLECEK

Edirne’nin tarihi Tunca Köprüsü girişinde bulunan ve yıkılan mevcut tren yolunun üst geçidinin yerine ise yenisi inşa edilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL