Manşet Siyaset

MHP’li Özdemir’den Özgür Özel’in ‘darbe’ sözlerine tepki: Türk gençliği kirli emellere alet edilemez

Milliyetçi Hareket Partisi’nden, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in skandal açıklamalarına sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Özel’in “Gece telefon çalsın, ‘darbe oluyor’ desinler ama ‘gençler yapıyor’ dersinler,..

MHP’li Özdemir’den Özgür Özel’in ‘darbe’ sözlerine tepki: Türk gençliği kirli emellere alet edilemez

Milliyetçi Hareket Partisi’nden, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in skandal açıklamalarına sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Özel’in “Gece telefon çalsın, ‘darbe oluyor’ desinler ama ‘gençler yapıyor’ dersinler, ben o darbeye teslim olurum” şeklinde ifadelerine “Türk gençliği kirli emellere alet edilemez” diyerek tepki gösterdi.

MHP’li Özdemir’den Özgür Özel’in ‘darbe’ sözlerine tepki: Türk gençliği kirli emellere alet edilemez
MHP’nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Özel’in gençleri kirli emellerine alet etme çağrısını vahim bulduklarını belirten Özdemir, CHP’nin demokrasiye olan uzaklığını vurgulayarak, gençlerin Türkiye’nin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Ayrıca, CHP’nin PKK ile işbirliği yapmasını “PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile girdikleri ortaklık öyle görünüyor ki CHP’yi baştan sona esir almış, zihinlerinde anarşizim ve terörizmle yol alma hevesi hortlamıştır” sözleriyle eleştiren Özdemir, Türk gençliğinin; Türkiye Yüzyılı’nın sahibi olduğunu vurguladı. Türk gençliğinin kirli emellere alet edilemeyeceğini belirterek CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanlış yolda olduğunu ve Türk milletinin buna izin vermeyeceğini söyledi.

MHP’li Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Partisindeki para sayma görüntüleri, milletvekillerinin odalarından fışkıran dolarlar ve son olarak düzmece olduğu iddia edilen ses kayıtları gibi türlü rezilliklerle muhatap olan ancak bunların hiçbirisine cevap veremeyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, gençlerimizi kirli düşüncelerine alet ederek, “Gece telefon çalsın, ‘darbe oluyor’ desinler ama ‘gençler yapıyor’ dersinler, ben o darbeye teslim olurum” şeklinde açıklamada bulunması, ne derecede vahim bir hale düştüklerini gözler önüne sermiştir.

Bu durum, CHP’nin demokrasiye olan mesafesini gösterdiği gibi gençlerimizi de kirli maksat ve emellerine alet etmekten geri durmayacak kadar azgın ve hasım tutum takınabileceklerini gözler önüne sermiştir. CHP bu zihniyetle Türkiye ve Türk Milleti’nin hasmı olan terör örgütleri ve düşmanlarımızla her türlü ihanete girebilecek durumda olduğunu göstermiştir.

Özgür Özel, bu açıklamayla hangi karanlık mahfillere, hangi terör odaklarına ve hangi Türkiye hasımlarına adeta selam göndermiştir? Kent uzlaşısı adı altında belediyeleri PKK’ya imkan sağlayacak duruma getirme arayışında olanlar, yok olacağı artık kesinleşen Kandil’e nefes verme uğraşısından ne zaman vaz geçecektir?

Türk gençliği sokaklarda heba edilmeyecek, insanca bir yaşamın mimarları olarak Türk ve Türkiye yüzyılının inşasında büyük sorumluluk üstlenecektir. Bu durumu CHP Genel Başkanı’nın vasat zihniyetinin bir türlü anlamıyor ve almıyor olması ibretliktir.

Sayın Özel bilmelidir ki Türk gençliği hürriyet sevdalısı ve demokrasimizin temel taşıdır. Bizim küresel ve karanlık hesaplara kurban edilecek tek bir genç kardeşimiz yoktur. Hiçbir ana baba da evladını CHP’nin bu rezil anlayışına elbette bırakmayacaktır.

PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile girdikleri ortaklık öyle görünüyor ki CHP’yi baştan sona esir almış, zihinlerinde anarşizim ve terörizmle yol alma hevesi hortlamıştır. Bu yanlıştan CHP Genel Başkanı bir an evvel dönmeli, aklını başına almalıdır.

Türk gençliği yükselen Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın sahibidir. Türkiye’yi dünyada süper güç yapacak irade ve azmin sahibi Türk gençliğidir. Aksi bir yola tevessül edenlereyse aziz milletimiz muhakkak ki fırsat vermeyecektir.”

EDİTÖR: Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL