Manşet Spor

Son iki maçtır aklı kaybettiği parada! İşte Muslera’nın dolandırıcıya kaptırdığı rakam

Toplamda 85 milyon dolarlık bir vurgun yapıldığı iddia edilen dolandırıcılığın Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan ve Semih Kaya gibi mağdurlarından biri olan Muslera’nın kaybının ise yaklaşık 750 bin dolar..

Son iki maçtır aklı kaybettiği parada! İşte Muslera’nın dolandırıcıya kaptırdığı rakam

Toplamda 85 milyon dolarlık bir vurgun yapıldığı iddia edilen dolandırıcılığın Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan ve Semih Kaya gibi mağdurlarından biri olan Muslera’nın kaybının ise yaklaşık 750 bin dolar olduğu öne sürüldü.

Son iki maçtır aklı kaybettiği parada! İşte Muslera’nın dolandırıcıya kaptırdığı rakam

Geçtiğimiz günlerde futbol camiasından birçok kişinin de mağduru olduğu dolandırılma vakası ortaya çıkmıştı. Banka Müdürü Seçil Erzan’ın tutuklanmasıyla süren davanın mağdurlarından biri de Fernando Muslera… Son maçlardaki form düşüklüğüyle dikkat çeken Uruguaylı kaleci, taraftarın da hedefi olmuş durumda…

NE KADAR KAYBETTİ?

Toplamda 85 milyon dolarlık bir vurgunun yapıldığı iddia edilen dolandırıcılığın mağdurlarından biri olan Muslera’nın kaybının ise yaklaşık 750 bin dolar olduğu öne sürüldü. Bu kaybın ardından çıktığı 2 karşılaşmada da Uruguaylı deneyimli kaleci klasına hiç yakışmadan hatalara imza attı.

RIDVAN DİLMEN’DEN OLAY YORUM

Beşiktaş derbisinin ardından yorumcu Rıdvan Dilmen, Muslera’nın formsuzluğunun sebebinin bu olay olduğunu düşündüğünü açıkladı. Ünlü yorumcu, “Muslera bu dolandırılma olayından etkilenmişe benziyor. Etkilenmesi de çok normal, başınıza böyle bir şey gelince toparlanmak kolay değil. Psikolojik olarak çökebilirsiniz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Seçil Erzan bir dönem özel bir bankanın Florya Şubesi’nde çalıştı. Burada çalışırken Galatasaray’ın bazı isimlerinin de banka işlerini gerçekleştirdi. Banka işlemlerini yaptığı isimlere güven verdi. Daha sonra aynı bankanın Büyükdere Şubesi’ne müdür olarak atandı.

PARALARI ÇANTALARLA TESLİM ETTİLER

Burada da tanınmış isimlerle tanışarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirdi. Seçil Erzan, bankacılık işlemlerini yaptığı varlıklı müşterileri arayarak, “Özel kapalı fon sisteminde çok ciddi paralar kazanılabilecek bir sistem oluşturduk, bu sistemi gizli tutuyoruz ve sen ne kadar yatırım yaparsan o kadar da kazancın fazla olur” dedi. Bu vaade inanan varlıklı kişiler de Seçil Erzan’a paraları teslim etmeye başladı. Seçil Erzan’ın kurduğu sistem bir süre yolunda gitti. Bazı kişilere kâr ödemesi yaptı. Bu ödemeler etrafta da duyuldu ve sisteme bu sayede yeni isimler ekledi. Bazı kişiler Seçil Erzan’a çantalarla paraları teslim ediyordu. Geçen yıl kasım ayında bir iş insanı Erzan’ın bu teklifiyle karşılaşınca hemen tanıdıklarından da topladığı yaklaşık 5 milyon doları çanta içinde teslim etti. İş insanı daha önce başına bir hırsızlık olayı geldiği için çantaya GPS cihazı koydurmuştu. Parayı teslim ettikten sonra Seçil Erzan kendisini arayarak çantada GPS olup olmadığını sordu. O da olduğunu söyledi.

“VADE DOLMADI” DEYİP ÖDEME YAPMADI

Cihazı kontrol ettiğinde çantanın bankada yaklaşık yarım gün kaldıktan sonra Sarıyer’deki Lotus Sitesi’ne, bir gün sonra İstanbul Havalimanı’na gittiğini ve aynı günün akşamında aynı adrese geri döndüğünü tespit etti. İş insanının iddiasına göre çanta, Galatasaraylı eski futbolcu Semih Kaya’ya teslim edilmişti. İş insanı para aldığı arkadaşlarına olan biteni anlatınca dolandırılmış olabileceği uyarısıyla karşılaştı. İş insanı Seçil Erzan’ı arayarak parasını geri istedi. Seçil Erzan, paranın ödeme vadesinin dolmadığı gerekçesiyle ödeme yapamayacağını söyledi.

EVİNE BASKIN DÜZENLENDİ

Bunun yerine banka ibareli belge gönderdi. İş insanı da soluğu savcılıkta alarak şikâyette bulundu. Seçil Erzan’ın kurduğu sistem tıkanmış ve parasını isteyenlere ‘kâr’ bir yana ana paralarını bile geri veremiyordu. İş insanının şikâyeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Seçil Erzan’ın sisteminin dağıldığını öğrenen ünlü isimler savcılıkta şikâyet kuyruğuna girdi. Onlar da paralarını alamadıklarını söyleyerek şikâyetçi oldu. Savcılığın talimatı üzerine Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Seçil Erzan’ın İstanbul Göktürk’teki evini bastı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan Seçil Erzan, tutuklanarak cezaevine konuldu.

İddialara göre, vurgunun boyutu 85 milyon doları aşıyordu. Dolandırılan isimler arasında Galatasaray’ın tanınmış isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera, Semih Kaya ve Selçuk İnan da vardı. İddiaya göre, Fatih Terim 10 milyon doların üzerinde, Arda Turan da yaklaşık 8 milyon Euro dolandırılmıştı. Polisin bu vurgunda Seçil Erzan’ın yalnız olup olmadığı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yürüttüğü belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL