Dünya Manşet

ABD’de felaket… Francis Scott Key Köprüsü gemi çarpması sonucu çöktü: Araçlar suya düştü

ABD’nin Baltimore kentinde bir kargo gemisi, Francis Scott Key Köprüsü’ne çarptı. Çarpma nedeniyle köprü yıkılırken üzerindeki birçok araç suya düştü. AFP’de yer alan itfaiyeye dayandırılan haberde 20 kişinin suya düştüğü..

ABD’de felaket… Francis Scott Key Köprüsü gemi çarpması sonucu çöktü: Araçlar suya düştü

ABD’nin Baltimore kentinde bir kargo gemisi, Francis Scott Key Köprüsü’ne çarptı. Çarpma nedeniyle köprü yıkılırken üzerindeki birçok araç suya düştü.

AFP’de yer alan itfaiyeye dayandırılan haberde 20 kişinin suya düştüğü belirtildi. Yetkililer, arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

ABD’de bir kargo gemisi, Francis Scott Key Köprüsü’ne çarptı. Maryland eyaletinin Baltimore kentindeki Key Köprüsü çarpma sonucu çöktü ve köprü üzerindeki araçlar suya düştü.

New York Times, köprüdeki hasarın boyutunun belli olmadığını söyledi. Maryland Ulaşım Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Francis Scott Key Köprüsü’ne çıkan tüm yolların çift taraflı olarak trafiğe kapalı olduğu bildirildi. AFP’de yer alan itfaiyeye dayandırılan haberde 20 kişinin suya düştüğü belirtildi.

Yetkililer, suya düşen kişileri kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Baltimor İtfaiye Şefi James Wallace, basına yaptığı açıklamada olay yerinin aktif bir arama kurtarma alanı olduğunu söyleyerek şu ana kadar biri ağır yaralı, 2 kişinin sudan çıkarıldığını ifade etti.

Maryland’da acil durum ilan edildi Diğer yandan Maryland Eyaleti Valisi Wes Moore, acil durum ilan ettiğini duyurdu. Moore, X hesabından yaptığı açıklamada, ABD Ulaşım Bakanı Pete Buttigieg ve Baltimore Belediye Başkanı Brandon M. Scott ile iletişimde olduklarını belirtti. Baltimore Polisi Şefi Richard Worley de düzenlediği basın toplantısında, köprünün yıkılmasına yol açan kazanın kasıtlı olduğuna dair kanıt bulunmadığını dile getirdi.

Worley, “Bunun kasıtlı olarak yapıldığına ve terör eylemi olduğuna dair kesinlikle bir emare yok” ifadelerini kullandı. FBI Baltimore’un X hesabından yapılan açıklamada, FBI personelinin olay yerinde olduğu aktarıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL